Kahvenin Cilde Faydaları Nelerdir Ve Kahve Cilde Uygulanabilir Mi ?

Şifalı Bitkiler

Kahvenin Cilde Faydaları Nelerdir Ve Kahve Cilde Uygulanabilir Mi ?

Kahve tüm dünyada en çok tüketilen içeceklerden biridir. Bu yüzden de kahvenin bir çok çeşidi bulunmaktadır. Kahvenin keşif öyküsü bir çobana dayanmaktadır. Bir gün çoban koyunlarını otlatırken koyunların hep aynı yerden otlandıklarını ve otları yedikçe de enerji doldukların fark eder. Bu sayede de kısaca kahve keşfedilmiş olur. O zamanlar için sadece içecek olarak kullanılsa da aslında kahvenin cilde faydaları oldukça fazladır. Kahvenin cilde faydaları arasında en çok akneli ve sivilcelenmeye meyilli ciltler bulunuyor. Aynı zamanda kadınların en çok problem yaşadığı göz şişkinlikleri kahvenin cilde faydaları arasında bulunuyor. Tabi ki sadece göz şişkinlikler değil cilt sıkılaştırıcı, gözenek küçültücü ya da ölü derileri atmak için kahve cilt maskesi olarak da kullanılıyor.

Kahve İle Cilt Nasıl Sıkılaştırılır ?

Bir çok alanda fayda olarak kullanılan kahve çekirdekleri aynı zamanda tam anlamıyla bir cilt sıkılaştırıcı. Cildinizi doğal yollar ile sıkılaştırmak için kahveli cilt maskesini gönül rahatlığı ile uygulayabilirsiniz. İhtiyacınız olan sadece üç malzeme var. Bunlar; bir yemek kaşığı Türk kahvesi, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ve bir tatlı kaşığı da badem yağı. Öncelikle badem yağı ile Türk kahvesini cam bir kapta iyice karıştırmalısınız. Daha sonra ise zeytinyağını ekleyerek yine homojen bir karışım elde edinceye kadar iyice malzemeleri karıştırmalısınız. Homojen bir karışım elde ettikten sonra da cildinize masaj yaparak maskeyi uygulayın. Ancak cildinize masaj yaparken çok sert davranmamalısınız. Türk kahvesinin taneleri ile cildinizi çizmemelisiniz. Daha sonra ise en az on beş dakika kadar cildinizde bu maskeyi tutmalısınız. Ilık su ile iyice durulayıp doğal bir sabun ile tekrar yıkarsanız cildinizin daha sıkı olduğunu sizler de fark edeceksiniz.

Gözaltı Morlukları İçin Kahve İle Nasıl Maske Yapılabilir ?

Gözaltı morlukları bir çok kadın için en can sıkıcı durumlardan biridir. Ancak yine Türk kahvesi ile gözaltı morluklarınızı kolaylıkla giderebilirsiniz. Tek ihtiyacınız biraz Türk kahvesi, su ve cezve olacak. Her zamanki gibi kendinize bir Türk kahvesi yapın. Türk kahvesini içtikten sonra dibinde kalan telve gözaltı morluklarınız için oldukça iyi bir maske görevini görecek. Gözaltlarınıza Türk kahvesinin telvesini yine masaj yaparak uygulayın. Daha sonra ise yaklaşık on beş dakika kadar bekleyin. Ilık su ile durulayın. Ancak herhangi bir havlu ile kurulamayın. Böylelikle gözaltlarınız hasar almaz. Haftada birkaç kez uygulama ile morlukların azaldığını fark edeceksiniz.