Kaş Bakımı İçin Doğal Yöntemler

Cilt Bakım

İnsanların bakışlarını ve yüz ifadelerinde etlidir. Bunu yanında göz için bir kalkan gibidir. Dışarıdan gelen şeylere karşı korumaktadır. Bunun yanında yüzümüz daha güzel görünmesinde de etki sağlamaktadır. Bu durumla birlikte herkesin kaş yapısı çokluğu aynı değildir. Bu yazımızda kaş bakımı ilgili şeylerden bahsedeceğiz. Doğal yöntemlerden biri olan garlex ürünleri önemli bir yerdedir hem sağlıklıdır. Hem de kullanımı oldukça kolaydır.

Herkesin yüz tipine ve ifadesine uygun olan bir kaş formu vardır ve bu form genelde kaşların alınmadan önceki doğal halidir. Ama sürekli değişen modası vardır. her dönemde kaş biçimleri de değişir. Bir dönem  tamamen kazıtılarak, kalemle kontür çizilen kaş modası hâkimken, başka bir dönemde alabildiğine ince kaşlar, takip eden dönemlerde kalınlaştırılmış kaşlar, kavisli kaşlar, düz kaşlar ve hiç alınmadan bırakılmış doğal kaşlar moda olur. Bu döngü birbirini izler. Bu şekilde de sürekli değişimler yapılmaktadır.

Değişmeyen tek bir şey var ise, kaşların da bakıma ihtiyaç duyduğu gerçeğidir. Sürekli incecik alınan kaş kılları, bir süre sonra eski gürlük ve sık olarak çıkmayabilir. Yahut sürekli değiştirilen saç renkleriyle uyum sağlaması için boyanan kaşlar zamanla dökülebilir. Sonuçta seyrelmiş, cılızlaşmış, yer yer dökülmüş kaşlarınız, yüzünüzdeki ifadenin değişmesine sebep olabilir.

Hint yağı ve badem yağı ile kaş bakımı

Kaş için çok fazla bakım çeşitleri ve yöntemleri vardır. En etkili ve sağlıklı yöntemlerden biri ise bademyağı ve Hint yağıdır. Bunun yanı sıra fındık yağıda kaş için etkili yağlardandır. Bu yöntemi şu şekilde uygulanmaktadır. Gece yatmadan önce bir kulak çöpü le kaşlarınıza ve kirpikleriniz sürün bu yöntem kaş ve kirpik dökümünü azaltırken parlak ve güzel görünmesinde etkilidir Kaşlarınızı özel kaş fırçalarıyla her gün tarayarak kan dolaşımının hızlanmasına ve kaş diplerinizin beslenmesine olanak tanıyın. Saç renginizden iki ton kadar açık kaş kalemi kullanarak, gözlerinizde ve bakışlarınızda daha güçlü bir etki oluşturabilirsiniz. Kaş bakımı aksatılmadan yapılmadır. Çünkü etkisi rutin yapıldıkça anlaşılmaktadır. Bunun yanında kaş dökülesi için de içinde zeytinyağı badem yağı kullanabilirsiniz bu kaş dökülmesini engelleyebilir. Sadece bu değil bahsettiğimiz Garlex ürünleri de kaş bakımı ve dökülen kaşlar için etkilidir.

Bahsettiğimiz şeyler kaş bakımı için oldukça doğal ve etkilidir. Bu yöntemler ile kaşların dökülesini engeller veya daha parlak görünmesine de etki sağlayabilirsiniz. Bunu yanın da Garlex ürünleri de kullanarak da kaşlarınızın daha güçleşmesi bunu yanı sıra daha parla görünüşe sahip olmasında katkı sağlamaktadır.

Doğal bitki yağları ile kaş bakımı nasıl yapılır?

Malzemeler:
Tatlı Badem Yağı
Hint Yağı
Avokado yağı
Buğday Yağı
Kara Üzüm Çekirdeği yağı
Zeytin Yağı
E vitamini

Tarifi: Malzemeler yani bitki yağlarını eşit oranda karıştırın. Zeytin ve üzümçekirdeği taşıyıcıdır. Derinin altına inmesi için formülünüzde mutlaka bulunmalı. Diğer bitkisel yağlar da farklı besinler içererek kaşları ve kirpikleri besler.

Kullanım Şekli: Karışımı haftada 2-3 kez uygulayın. Kaşlarınıza sürdükten sonra 1-2 saat bekletiniz. Sonra köpüren bir malzeme ile yıkayınız.

Garlex kaş bakım serumunu kullanarak zahmetsiz kaç baımı yapabilirsiniz. Ürünler bölümünü inceleyiniz.