Kaş Çıkaran Bitkisel Krem

Şifalı Bitkiler

Gür ve güçlü aynı zamanda kolay dökülmeyen kirpik ve kaşlara sahip olmak oldukça zor fakat her zaman arzu edilendir. Çok fazla maskara kullanmıyor ve göz makyajı yapmayan kadınlar genel olarak gür güçlü ve kolay dökülmeyen kirpik ve kaşlara sahip olan kadınlardır. Çünkü her ne kadar doğuştan sağlıklı kirpiklere sahip olan kadınlar maalesef ki birçok nedenden dolayı zayıf kalmaktadır. Maskara kullanmak yaşın ilerlemesiyle değişen hormon dengesi ya da çeşitli hastalıklar kirpik ve kaşlarda dökülmelere, kopmalara, dolayısıyla azalmalara neden olmaktadır. Kirpik ve kaşları güçlendirmek, dökülmelerini önlemek ve çoğaltmak her zamanki gibi doğal yollarla ve malzemelerle mümkündür.  Kaş azlığına son verecek bitkisel çözümler sayesinde bu tür sorunlar artık büyütülmeyecek kadar küçüktür.

En basit yöntemlerle gür ve dökülmeyen kirpik ve kaşlara sahip olmak mümkündür. Badem yağı sayesinde tüm hayal edilen kirpik ve kaşlara kısa süre içerisinde sahip olunabilmektedir. Uzun senelerdir kullanılan badem yağı birkaç yüzyıldır işe yarayan ve fayda sağlayan yöntemler arasında yer almaktadır. Fakat yağlarının çeşitlenmesi ve haklarında yapılan araştırmalar ile daha kolay erişilebilir hale gelmeleri yeni ve daha etkili formüller ortaya çıkmıştır. Kadınların yapmış olduğu en büyük hatalar arasında yer alan makyajların temizlenmeden uyunmasıdır. Makyaj ürünleri cilt de uzun süre kaldığında nefes almasını önlemesinden dolayı cilt kendini yenileyememektedir. Özellikle göz makyajının temizlenmeden uyunması kirpik diplerinde yer alan bakteri oluşumunu hızlandırmaktadır.

Herkes vücudunda iyi ya da kötü bakterilerle yaşamaktadır. Bağışıklık sistemi ise bu dengeyi sağlamaktadır. Fakat başkasının bünyesinin bağışıklık sisteminin geliştirdiği bir bakteri kişinin bünyesinde rahatsızlıklara sebebiyet verebilmektedir. Başka birinin kullandığı makyaj malzemelerini kullanmak vücuda yabancı bakterileri taşımaya yol açarak vücudun hiç beklemediği tepkileri ile karşılaşmak mümkündür. Çok fazla makyaj ürünleri kapağı açıldıktan sonra 6 ve 12 ay arasında tazeliğini ve kullanılabilirliğini korumaktadır. Bu süreyi geçirmek üründe tekrar hiç istenmeyen bakteri oluşumunu tetiklemesinden dolayı çok fazla zarar vermektedir. Göz makyajını temizlemek için yeşil çayı yarım bardak sıcak suda 5 dakika süresi boyunca demlenmesi gerekmektedir. Bir pamuğu demlenen çaya batırarak ve kirpik diplerine hafifçe bastırarak gözlere kompres yapılabilmektedir. Yeşil çay kirpik diplerindeki kalıntıları çok iyi temizler, dökülmeleri önler ve gözleri dinlendirir. Çayın ılık olmasına ve gözlere fazla baskı yapılmamasına özen gösterilmelidir. Bunların dışında alışveriş merkezlerinde ya da eczanelerde satılmakta olan bitkisel ürünler alınmalıdır.