Kaş Köklerini Besleyen Bitkisel Krem

Şifalı Bitkiler

Kaşlar yanlış alınması sonucunda doğal olmayan uygulamalar sonucunda vücudun vermiş olduğu tepkiye göre dökülmeler ve genetik nedenlerden dolayı daha seyrek yapılarda olabilmektedir. Kaşların yoğun görünümü gözlerdeki ifadeyi arttırmaktadır. Aynı zamanda göz güzelliğine büyük oranda katkıları da yer almaktadır. Kaşların doğal yollarla kalınlaşması için ise kullanıp faydalanılabilecek birçok bitkisel doğal yöntemler yer almaktadır. Kaş köklerini beslemek ve dökülmeleri önleyebilmek için doğal yağ kullanılabilmektedir. Fakat bu yağları kullanmadan önce mutlaka cilt alerji testi yapılmalıdır. Göz sağlığını tehlikeye atmamak için mutlaka yağları uygularken göze çok yakın bölgelere sürülmemelidir. Sağlam kaşlara sahip olmanın en etkili yolu kimyasallardan uzak olan sadece bitkisel ürünler kullanılmalıdır.

Hindistan cevizi yağı ile cilt ve saç için güzellik amaçlı sıklıkla kullanılan doğal mucizeler içerisinde yer almaktadır. Hindistan cevizi yağı saç, kirpik ve kaşlarda uzatıcı etkisi ile bu doğal yağı kaşları sıklaştırma ve kalınlaştırma amaçlı kullanılmasından dolayı aynı zamanda kaş köklerini güçlendirmektedir. Hindistan cevizi yağı E vitamini açısından zenginlik taşımaktadır. Birkaç damla doğal Hindistan yağı temiz parmaklarla kaşlara masaj yaparak uygulanmalıdır. Çok bastırıp kaşları yıpratmamaya özen gösterilmelidir. 2 dakika kadar yavaşça masaj yapıldıktan sonra bölgede kan akışını hızlandırmaktadır. Sabah kalkılması halinde ılık suyla kaşlar yıkanabilmektedir. Cildin hassaslığına göre her gün ya da gün aşırı uygulanabilmektedir. Bu sayede daha güçlü kaş köklerine sahip olunarak kaş dökülmeleri veya kırılmaları önlenebilmektedir.

Hint yağı bilindiği üzere zaten saç uzatma amaçlı kullanılmaktadır. Kaşlar üzerinde kalınlaştırıcı ve sıkılaştırıcı özelliğine sahip olan Hint yağı protein, vitamin, antioksidan ve yağ asitleri içeren zengin bir yapıya sahip olmaktadır. Kaşlarda uzamayı önleyen organizmaları uzaklaştırmaya da yardımcı olmaktadır. Hint yağı aynı zamanda bölgedeki kan akışını hızlandırarak kaşların beslenme sağlamasına yardımcı olmaktadır. Kaş ve kirpik uzatma amaçlı bazı güzellik uzmanları tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Hint yağı bazı cilt tiplerinde kızarıklığa ve yanmalara neden olabilmektedir. Kesinlikle gözle temas ettirilmemesi gerekmektedir. Kulak çubuğunu hint yağına bastırıp kaşlara uygulanabilmektedir. Aynı zamanda temiz parmaklarla 1 veya 2 dakika süresi boyunca masaj yapılması gerekmektedir. 1 saat kadar bekledikten sonra çoğu kişinin akşamdan sürerek yattığını da hatırlatmak yararlı olacaktır. Fakat cildi hassas olan kişiler bu uygulamayı tercih etmemeli ve akşam sürüp yıkamaları daha yararlı olacaktır. Bu işlemleri uygularken dikkat edilmesi gereken ise uzun bir süre tedavi yanıt vermesinden dolayı mutlaka sabırlı olunması gerekmektedir.