Kaş Ve Kirpikleri Uzatmanın Ve Gürleştirmenin En Etkili Yöntemleri

Cilt Bakım

Kaş Ve Kirpikleri Uzatmanın Ve Gürleştirmenin En Etkili Yöntemleri

Kaş ve kirpikler şüphesiz hem kadın hem de erkek için en önemli yüz özelliklerindendir. Kaşların ve kirpiklerin güzelliği, uzunluğu dışarıdan bakıldığında karakteristik özelliklerimizi çok çabuk belirler. Bu yüzden yüzümüzdeki kaş ve kirpiklerimizin güzelliği çok önemlidir. Özellikle kadınlar kirpiklerinin kısalığından ya da azlığından çok fazla yakınırlar. Ancak bazı kaş ve kirpik uzatma yöntemleri sayesinde kaş ve kirpikler gürleşip uzayabilir. Aynı zamanda bu kaş ve kirpik uzatma yöntemleri sayesinde herhangi bir şekilde ekstra masrafa girmenize gerek kalmaz. Kaş ve kirpik uzatma yöntemleri tamamıyla doğal bir şekilde kaş ve kirpiklerinizi uzatıp gürleştirir. Ancak tek yapmanız gereken kaş ve kirpiklerinizin uzayıp gürleşmesi için biraz sabırlı olmanız. Çünkü kaşlar ve kirpikler en nihayetinde bir çeşit vücut kılıdır. Bu yüzden köklerden beslenmesi biraz zaman alacaktır. Ama bu doğal yöntemler sayesinde kalıcı olarak kaş ve kirpiklerinizi biraz zamanla uzatıp gürleştirebilirsiniz.

1.Kaşlar İçin En İyi Çözüm Sarımsak

Kaşlarınızı kalıcı olarak gürleştirmenin ve uzatmanın en etkili yolu sarımsaktır. Kötü kokusuna rağmen kaşlarınıza en iyi gelecek bitkisel yöntem geceleri kaşlarınıza sarımsak sürmektir. Bir diş sarımsağı havanda dövdükten sonra gece yatmadan önce kaşlarınıza ve kaş köklerine iyice yedirerek sarımsak sürün. Gece boyu sarımsak kaşlarınızda kalsın. Sabah uyandığınızda ise bitkisel bir sabun ile kaşlarınızı yıkayın. Bunu düzenli olarak yaptığınızda kaşlarınız kısa süre içinde gürleşip uzarlar. Aynı zamanda da seyrek kaşları gürleştirmek için kalıcı bir yöntemdir. Aynı zamanda bu yöntemi haftanın her günü uygulayarak daha hızlı bir şekilde kaşlarınızın uzayıp gürleşmesini sağlayabilirsiniz.

2.Kirpikler İçin Zeytinyağı İle Badem Yağı

Kirpikler diğer vücut kıllarına göre çok daha narin ve azdır. Ancak bitkisel ve doğal yağlar sayesinde kirpikler kolayca gürleşip uzayabilir. Ancak kirpiklerin uzaması ve gürleşmesi bu şekildeki doğal bitkisel yağ tedavilerinin düzenli yapılışına bağlıdır. Yani günlük olarak yapacağınız bitkisel bakımlar kirpiklerinizin kalıcı olarak uzayıp gürleşmesini sağlar. Zeytinyağı ve badem yağını bir miktar karıştırarak bir kabın içine koyun. Bir kulak çubuğu ya da temiz bir rimel fırçası ile kirpiklerinizin diplerine değecek şekilde kirpiklerinizin tamamına yağı sürün. Bu yöntemi gece uygulamanızda fayda var. Böylece tüm gece boyunca kirpikleriniz bitkisel yağı emip kökten uca bakım sağlayacaktır. Aynı zamanda bunu haftanın her günü uygulayarak daha hızlı bir sonuç alabilirsiniz.