Kaşları Uzatan 5 Doğal Yöntem

Şifalı Bitkiler

Kaşları Uzatan 5 Doğal Yöntem

Sizin de kaşlarınız yanlış kaş alma yönteminden dolayı küsmüş ve seyrekleşmiş bir halde mi? Artık kaş serumlarına yüzlerce lira vermenize gerek yok. Evde kaşlarınızı en doğal yöntemlerle uzatabilir ve gürleştirebilirsiniz. Size vereceğimiz yöntemlerle hem maliyeti çok az, hem de kaşları uzatan 5 doğal yöntem ile kaşlarınız uzun ve gür olacaktır. Kaşlarınızın şeklinden memnun değilseniz ve kaşlarınızın şeklini değiştirmeye karar verdiyseniz, size önereceğimiz kaşları uzatan 5 doğal yöntem ile aynı zamanda kaşlarınızı uzatan süreci de hızlandırabilirsiniz. Bu sayede yeterince uzun ve kalın olan kaşlarınız olabilir, kaşlara bakışınızı ve görünüşünü çok kolay değiştirebilirsiniz. Belki de sizlere vereceğimiz kaşları uzatan 5 doğal yöntem ile hayalinizdeki kaşlara sahip olabilirsiniz. Önce kaşlarınızın uzaması ve kalınlaşması için dikkat etmeniz gereken maddeleri inceleyelim:

  • Sıcak ağdanızı ve cımbızınızı kaşlarınızda kesinlikle kullanmayınız.
  • A,C,B3 ve E vitaminlerini almaya çalışın.
  • Günde en az 8 bardak su içmelisiniz.
  • Bol lif içeren sebzeler tüketmeye çalışın.

Fındık ile Kaş Uzatma

İlk olarak fındığı tavada kavurup soğuttuktan sonra fındığı kaşlarınıza sürün. Kaşlarınıza fındığı bastırın ve fındığın yağını almasını sağlayın. Çok fazla bastırıp kaşlarınıza zarar vermeyin. Sadece fındığın yağını almasını sağlayın.

 

Vazelin ile Kaş Gürleştirme

 

1 şeker kaşığı badem yağı, 1 şeker kaşığı vazelin, 3 tane ceviz içi, 3 tane fındık içiyle birlikte hepsi karıştırılır. Daha sonra bu karışımı ocakta ısıtın ve soğuduktan sonra dolaba koyun ve donmasını sağlayın. 15 gün boyunca bu karışımı uygulayın ve sonucu siz görün.

Sarımsak ile Kaş Uzatma

1 Sarımsağın içini 1 fincan badem yağının içine koyun ve 24 saat bekletin. Bunun sonucunda çıkan sıvıyı süzün ve cam bir şişeye koyun. Bu uygulamayı her gece yatmadan önce uygulayın.

 

Hint Yağı ile Kaş Uzatma

 

1 çay kaşığı badem yağını ve 1 çay kaşığı Hint yağını karıştırın. Bu karışımı yaptıktan sonra temiz kaşlarınıza sürün. Her gece duştan sonra bu karışımı uygularsanız süreci hızlandırmış olursunuz. Bu karışımı 45 dakika bekletmeniz yeterlidir.

Çam Balı ile Kaş Uzatma

1 çay kaşığı çam balı, 1 çay kaşığı badem yağı ve 1 adet sarımsağı karıştırın. İlk olarak sarımsağı incecik kıymanız gerekmektedir. Daha sonra çam balı ve badem yağını ekleyin ve bu elde ettiğiniz karışımı ağzı kapalı bir şişeye koyun. 24 saat beklettikten sonra karışım kullanılmaya hazır olacaktır. Her sabah ve akşam karışımı kaşlarınıza uygulayabilirsiniz.