KAVUN SABUNU KAVUN KOKULU SABUN

Kavun yuvarlak bir şekle sahiptir ve tazesinin %95i sudur ve vitamin mineraller bakımından zengindir. Mide ekşimesi ve metabolizma kalıntıları sorunlarını çözmek, böbrek temizliğinisağlamak rahatlatmak amacıyla kullanılır.Kavununu meyve suyu içeriği, serin ve yatıştırıcı etkisi ile duyguları dizginler.

Kavun meyvesinin birçok faydası vardır: anti-kanser, anti inme ,kalp, sağlıklı cilt bakımı, böbrek hastalığı ve egzama, mide ekşimesi

Kavun meyvesinin 6 faydası

1) Pürüzsüzleştirici

Eğer toksinlerden arınmak istiyorsanız, kavun yemeye başlamalısınız. Kavununun meyve suyu içeriği sindirim için çok iyidir. Vücudun mineral içeriğinin çoğunu karşılar.

2) Anti-kanser

Kavununun akciğer kanserini azaltan karotenoid içeriği vardır. Kavun kanserin vücut hücrelerine saldırılarını önler. Bu nedenle,  kavun yemek kanseri önlemek için en iyi yollardan biridir.

3) İnme

Kavun adenozin olarak adlandırılan bir antikoagülan özelliğe sahiptir. İnme veya kalp hastalığına yol açabilen kan hücrelerinin pıhtılaşmasını durdurur. Böylece vücutta kan düzgün bir şekil de dolaşır.  Felç ya da kalp hastalığı riskini azaltır.

4) Cilt sağlığı korumak

Cildi sağlıklı tutmak için kavun yemelisiniz. Kollajen içeriği sayesin de cildinizi güzelleştirecektir. Örneğin ciltte her bağ doku da hücre yapısının bütünlüğünü etkileyen protein bileşiklerine sahiptir. Kollajen ayrıca yaraların iyileşmesi için çalışır.

5) Böbrek hastalığını ve egzamayı tedavi edici

Böbrek hastalığı ve ağır hastalık ve akut egzama yardımcı olur. Bunların yanın da kavun çok iyi bir idrar söktürücü özelliği vardır. Kavunu limon ile birleştirebilirseniz,  ürik asit fazlalığını alır.

6) Mide ekşimesini hafifletir

% 90 su içeriği olan kavunun yatıştırıcı bir etkisi vardır. Bu nedenle, mide ekşimesin de kavun hafifletici bir üründür. Kavun protein, kalsiyum ve fosfor Vitamin A, B ve C içerir. Kavunun besin içeriği kalsiyum 15.00 mg; 25.00 mg fosfor, 0.5 mg demir, 34 mg C vitamini; 640 mg IU vitamin A ve vitamin B1 0.03 mg.

Sağlığınız için kavun tüketemiyorsanız kavun sabunu da kullanabilirsiniz. Kavun sabunu kavunun içeriğinde ki bütün vitamin ve mineralleri kapsar. Kavun sabununu kendiniz ve çocuğunuz için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Düzenli olarak kullanım da sedef hastalığını azaltır. Kavun sabunu içeriğinde ki vitamin ve mineraller sayesin de cildi canlandırır. Daha parlak ve genç bir görünüm verir.

Kavuna karşı alerjiniz olup olmadığını öğrenmek için bileğinizin iç kısmına kavun sabununu sürün 15 dakika bekleyin. Kızarıklık, kaşıntı, yanma, batma gibi olumsuz etkiler görmediğiniz taktir de gönül rahatlığıyla kavun sabununu kullanabilirsiniz. Kavun sabununu alırken güvendiğiniz yerlerden ya da bilindik markalardan almayı tercih edin. Kullandığınız ürünlerden kısa sürede mucizeler beklememelisiniz.

Cildinizi dışardan beslenmenin yanın da içerden de beslemelisiniz. Vücudunuz için gerekli olan vitamin ve mineralleri aldığınızdan emin olun. Cilt tipinize en uygun olan ürünleri tercih edin.