Kekik Yağı Saç Çıkarır Mı?

kekikyagi-sac-cikarir-miSaç dökülmesi sorunu ile karşı karşıya kalan kişiler sadece kimyasal ürünlere ya da saç ektirme gibi yöntemlere değil aynı zamanda alternatif tıp olarak adlandırılan bitkisel ürünlere de yönelmektedir. Evde uygulanabilecek olan besleyici olduğu söylenilen pek çok bitkisel ürün ve bitkisel yağlar bulunmaktadır. Bitkisel ürün ve yağların pek çoğunun doğru kullanıldığı takdirde işe yaradığı da açık bir şekilde görülmektedir. Peki, saçınızın çıkması için hangi bitkisel ürünleri kullanmalısınız? Bu bitkisel ürünler arasında yer alan kekik yağının saçınızın çıkması için etkili olup olmayacağını merak edilen konular arasında yer alıyor.

Peki, kekik yağı saç çıkarır mı?

Bitkisel yağlar arasında yer alan ve saç çıkarmasının yanı sıra pek çok alanda kullanılan kekik yağı sayesinde saçlarınızın eski sağlıklı günlerine kavuşma şansına sahip olduğunuzu bilmelisiniz. Kekik yağının saç çıkartma dışında birkaç özelliğinden bahsedecek olursak: bakteri söktürücü, böcek öldürücü, kalp dostu, sakinleştirici ve kan şekeri düzenleyici olduğundan bahsedilebilir. Tüm bu özellikleri ile son derece besleyici bir bitkisel yağ olan kekik yağı doğru kullanıldığı takdirde kekik yağı saç çıkarır mı sorusunun cevabını olumlu karşılıyarak sizi tüm sorunlarınızdan kurtarabilecek devasa bir hale dönüşüyor. Peki, saç dökülmesini önlemek için kekik yağı nasıl kullanılmalıdır?

saccikarmak-icin-kekik-yagi-nasil-kullanilirKekik yağının şifalı oluşunda ki sırrın bitkinin yapraklarında ve taze çiçeklerinden buhar damıtma yoluyla elde edilen yağında gizlenmektedir. Bu yağlar sayesinde kekik yağı saçlarınız ve farklı sorunlarınız için önleyici görev görebilmektedir. Kekik yağının saç çıkarıcı özelliğinden faydalanmak istiyorsanız dikkatli kullanmanızı öneririz. Çünkü kekik yağının yapısı yoğundur ve dikkatsiz kullanıldığı takdirde saçınızın yanmasına neden olabilecek kadar etkili olabilir. Mesela evde kullanacak olan kişilerin kekik yağı ile zeytinyağını karıştırması önerilmektedir. Bu sayede kekik yağının özelliği tam anlamı ile ortaya çıkacak ve saçınızı besleyecektir. Bunun yanında sadece saç çıkarmak ile kalmayacak aynı zamanda saçınızda kepek oluşumu mevcut ise sizi bu sıkıntınızdan da kurtaracaktır.

kekik-yaginin-sac-cikarici-etkisi

Kekik yağının uygulanması sırasında ise öncelikle saçınızı yıkamalı Garlex sarımsaklı şampuan ile yıkamalı ve durulamalısınız. Saçınızı kirlerinden arındırdıktan sonra ise kekik yağınız saçlarınızın diplerine yedirerek uygulayın. Ardından saçınızı ister bir bone ile isterseniz bir streç ile iyice sarın. Streç ile kapatmış olduğunuz saçınızda kekik yağını 25 dakika kadar bekletin. 25 dakikanın bitimi ile birlikte streci açıp saçınızı iyice durulayın. 10 günde 1 sefer bu formülü uyguladığınız taktirde saçlarınız sağlıklı olmak ile kalmayacak aynı zamanda saçınızda bulunan kepek sorunu da tam anlamı ile yok edilecektir.