Kelliğe Ev yapımı Tarifler-4 (50 Farklı Kür)

32. Yonca Suyu

Saç dökülmesi tedavisi için yonca suyu güçlü bir ilaçtır. Diğer çeşitli sebze suları ile karıştırıldığı zaman, kellik tedavisi için daha etkin bir çözüm haline gelmektedir. Örneğin kişniş veya marul veya ıspanak suyu ile yonca suyana eklemek gereklidir. Iyice karıştırınız ve düzenli olarak içiniz. Beklenmedik bir etki gördüğünüz de kullanımı durdurunuz.

33. Muz

Muz sadece cilt sorunları için iyidir, ama aynı zamanda saç dökülmesi, kepek, bölünmüş saç uçları, kellik, kuru saçlar gibi pek çok saç sorunları tedavi eder. Muz yoğurt ya da süt balı karıştırın. Bu karışımı her gün için. Bu karışım saçlarınızın daha güçlü olmasını sağlayarak dökülmesini azaltacaktır.

Ayrıca muz ve avokado yardımıyla bir canlandırıcı saç maskesi hazırlayabilirsiniz. Iki muzu püre haline getirin içerisine 2 yemek kaşığı bal ekleyin,  3 yemek kaşığı zeytinyağı  ve yarım avakado püresi ekleyin bu karışım iyice özleşene kadar karıştırın.  Kafa derisi ve saç tellerinin üzerinde bu karışımı uygulayın. 20 dakika boyunca bekletin.  Kendi saç tipinize en uygun organik bir şampuanla saçlarınızı yıkayın gerekmedikçe ısıl işlem uygulamayın.

Malzemeler:

2 adet muz

2 yemek kaşığı bal

3 yemek kaşığı zeyin yağı

Yarım avakado

34. Toz Tarçın

Tarçın kelliğe karşı oldukça faydalıdır. 2 tatlı kaşığı bal, 1 çorba kaşığı zeytin yağı ve 1 çay kaşığı toz tarçını karıştırın. Bu karışımı kafa derisi üzerine yavaşça uygulayın. 15 dakika bekleyin sonra, su ile durulayın.

35. Pişirme Sodası

Kellik tedavisi için, 2 3 bardak ılık suyun içerisine 2 yemek kaşığı kabartma tozu ekleyin. Kabartma tozu tamamen eriyene alır kadar iyice karıştırın. Bu suyu şampuan gibi kullanabilirsiniz. Kafanıza dökün dökün ve hafifçe saç diplerinize masaj yapın.

Ayrıca limon ve kabartma tozu yardımıyla bir maske hazırlayabilirsiniz. 3 4 damla limon suyu iki yemek kaşığı kabartma tozunu karıştırın. Bu karışımı organik şampuanın içerisine ¼ fincan ekleyin. Iyice karıştırın ve normal şampuan olarak kullanabilirsiniz. Etkili sonuç için, 4 hafta da bir kez bu yöntemi kullanın.

36. Yulaf ezmesi

Yulaf kellik ile mücadelede yardımcı olan  lif bakımından zengin besindir. Saç dökülmesini önlemek için, düzenli olarak yulaf ezmesi tüketin. Bu kellikte dahil çeşitli saç sorunların da  mücadeleiçin C vitamini ve omega-3 yağ asitleri açısından zengindir. Daha besleyici olması için , içerisine kabak, çilek ve fındık parçaları ekleyebilirsiniz.

Not: Bir yulaf ezmesi tükettikten sonra anormal saç dökülmesi ile karşılaşırsanız , bir doktora danışın.

37. Emu Yağı

Emu yağı saç dökülmesine karşı etkilidir. Emülgatör olarak etkilidir. Emu yağı saç dökülmesi için doğal bir tedavi yöntemidir. Sadece su az miktarda eklenerek yağı sulandırın . Kafa derisi üzerinde yavaşça masaj yapın.

Ayrıca kafa derisi üzerinde doğrudan DAÜ yağı uygulayabilirsiniz. Bir duş başlığı ile başınızı örtün ve bir gece bırakın. Şampuan ile saçınızı yıkayın.

Kellik için ev yapımı kürler-5 (50 Çeşit Tarif) –>>