Kellik için ev yapımı kürler-5 (50 Çeşit Tarif)

38. Biberiye Yaprakları

Bir bardak suyun içerisinebirkaç tutam kurutulmuş biberiye yaprağı ekleyin ve kaynatın. Kaynadıktan sonra, yaprakları içerisinden ayıklamak için süzün. Saçınızı durulamak için bu suyu kullanın. Biberiye saç dökülmesine karşı etkili bir şekil de çalışır ve kan dolaşımını arttırır.

Ayrıca biberiye suyunun içerisine birkaç damla kafur yağı, lavanta yağı ve birkaç damla limon suyu ekleyebilirsiniz. Bu suyu bir pamuk yardımıyla da saçınıza sürebilirsiniz.

Saç büyümesi için, ayrıca biberiye yağı kullanabilirsiniz. Biberiye yağından iki çorba 2 tatlı kaşığı üzüm çekirdeği yağı ekleyin. Kafa derisi üzerine yavaşça masaj yapın ve birkaç dakika bekletin.

Ayrıca dört damla sedir yağı ve2 tatlı kaşığı jojoba yağı 1 tatlı kaşığı biberiye yağını karıştırın. Bu karışımı kafa derinize masaj yaparak uygulayın. 2 saat bekletin. Kendi saç tipinize en uygun organik bir şampuanla saçınızı yıkayın. Gerekmedikçe ısıl işlem uygulamayın.

Malzemeler:

4 damla sedir yağı

2 tatlı kaşığı jojoba yağı

1 tatlı kaşığı biberiye yağı

39. Bitkisel Karışım

Saçlarınıza yaptığınız karışımlar da verilen oranlara kullanma talimatlarına dikkat ediniz. Aldığınız bitkilerin gerçek olmasına ve son kullanma tarihine dikkat edin. Her maske ya da macun da tek kullanımlık hazırlayın.

40. Triphala Toz

Saç kaybı veya kellik önlemek için triphala toz ve aloevera jel bir macun hazırlayın. Kafa derisi üzerinde uygulayın. Su ile durulayın. Etkili sonuçlar için, üç haftada bir kez bu ilacı uygulayın.

41. Sagvan Tohumları Yağlı

Saç dökülmesi tedavisinde, sagvan tohumu yağı çok etkilidir. Yapmanız gereken tek şey sagvan tohumu yağı ile saç derinize masaj yapmaktır. Bu yağ saç büyümesini teşvik edecektir.

42. Shana Tohumları Toz

Shana tohumu tozu, doğal, hindistan cevizi yağı ya da başka bir uçucu bitki yağı ile karıştırıldığı zaman, saç dökülmesi için güçlü bir karışım olur. Ince bir macun yapmak için de tüm malzemeleri karıştırın. Kafa derisi üzerinde uygulayın ve 15 dakika bekletin.Su ile saçınızı durulayın.

Ayrıca yumuşak bir hamur yapmak için Hindistan cevizi yağı yerine hint yağı kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken tek ılık hint yağı shana tohumlar toz karıştırmaktır. Kafa derisi üzerinde doğrudan uygulayın. 30 dakika bekletin ve hafif bir şampuan ile yıkayın. Etkili sonuç için, haftada iki kez bu ilaç uygulama.

43. Yeşil Çay

Yeşil çay çok sayıda sağlık faydaları ile doğal bir antioksidandır. 2 poşet yeşil çayı kaynar su içine atın 5 dakika demleyin. Demlenen çayı süzün ve soğumasını bekleyin. Soğuyan çayı etkilenen alan olan kafa derisi üzerine bu bitkisel çayı uygulayın. Bir saat bırakın ve daha sonra su ile durulayın. Çayda ki antioksidan saç büyümesini artıracak ve kellik karşı mücadele edecektir.

Kelliğe evde bitkisel kür hazırlama-6 (50 farklı bitkisel tarif) –>>