KEPEK NASIL GEÇER KEPEK NASIL GİDERİLİR

Garlex saç ürünleri zengin bitkisel içeriği ve saç için oldukça faydalı besinleri içererek saç dökülmesi, uzaması, hacim, kepek gibi bir çok konuda kullanabileceğiniz pratik bir yöntemdir. Düzenli kullanıldığında etkin sonuçlar vermekte ve bir çok kullanıcımızdan bu sonuçları almaktayız.

Kepek Nasıl Geçer

KEPEK NASIL GEÇER
İnsan cildinde olduğu gibi saç derisinde de kişiden kişiye farklılık gösteren problemler mevcuttur ve bu problemlerden bir de saç derisinde oluşan kepeklenmedir. Kepek nasıl geçer sorusunun bilinen en önemli tedavilerinin başında bazı saç kepeği engellemek için faydalı olan maddeler içeren şampuanlardır ve özellikle bu içerikli şampuanlar kullanılarak kepek giderilmelidir. Bunlar: Kömür-katran, pyrithione-çinko, salisilik asit, selenyum sülfat ve kükürt maddeleridir. Saçta kepek oluşumu doğal bir süreç olduğundan ortadan tamamen kaldırılamaz ama kontrol edilebilir. Yoğun bir problem yaşanmayan durumlarda kepeği düzenli olarak kullanılan kepek önleyici şampuanlar yardımıyla kontrol altında tutmak mümkündür. Bu yüzden kepek önleyici şampuanlar içinde en etkili olan ve etkililerinden biri de GARLEX saç sarımsak şampuanıdır. İçeriğinde bulunan kepek önleyici doğal ve bitkisel özler sayesinde etkisi mutlaka fark edilecek ve kepek oluşumunu giderecektir. Bilakis sarımsak özlü olması ve sarımsağında kepeğe karşı en iyi silahlardan biri olması en önemli etkendir. GARLEX ayrıca kafa derisindeki kaşıntıyı önleyerek bu tip sıkıntıya da çözüm getirecektir. Aynı zamanda GARLEX saç şampuanı kepeğin oluşumunu kontrol altına almakla kalmayıp saç derisindeki ölü hücreleri de atılmasını ve yerine yenilerinin gelmesini yardım sağlayacak kepek nasıl geçer sorusunun cevabını teşkil edecektir. Üstelik GARLEX saç şampuanı ölü hücrelerin normal ve orantılı bir şekilde yenilenmesine sebep olup, saç derisinin hücre oluşumunu düzene sokacaktır. Bu durum mümkün olmadığı taktirde bir cilt hekimi tavsiyesiyle alınabilecek ilaçlı şampuanlarda kullanılabilir.

KEPEK NASIL GİDERİLİR
Her iki durumda da saçı şampuanladıktan sonra saçın çok iyi durulanmasına dikkat edilmesi gereklidir. Nitekim saç yıkama sıklığının yani hijyenin özellikle kepek nasıl giderilir ile doğrudan ilişkisi olduğundan sık ve iyi yıkamanın çok önemli olduğu unutulmamalıdır. Kepek sorunu olan kişide saç derisi dışında kaş, şakak, alın gibi kafa bölgelerinde kızarıklıkla beraber oluşan kepeğimi döküntüler varsa, bu kişinin kepekten farklı bir sorunu olacağından bir cilt doktoruna başvurması daha yerinde olur.

Şöyledir ki; Kepek nasıl geçer sorununun ortadan kaldırılması mümkün olmamakla birlikte bazı önlemlerle kontrol altına alınır ki bu önlemlerde şunlardır: Beslenmenin kepek üzerindeki etkisi oldukça büyüktür. Saçtaki kepeğin oluşmasına sebep olan zararlı karbonhidrat ve yağ asitlerine karşı bol bol B vitamini bulunan gıdalar almak ve tüketmek gerekir. B vitamini bulunan gıdalar ise, tanecikli tahıllar, yumurta sarısı, soya fasulyesi, muz, avokado, fındık, ceviz, ıspanak ve onun gibi koyu yeşil renkli sebzelerdir. Ya da eczanelerden veya doğal yiyecek satan dükkanlardan da alabileceğimiz B vitamini takviyeleri de işimize yarar.

Kepek Nasıl Giderilir

Beslenmede önemli olan bir diğer etken de çinko almamızdır. Gıdalarımıza çinkoyu da dahil edersek bu kepek nasıl giderilir sorusuna en doğru cevaplar çözümler arasında olup problemi aşmış oluruz. İçeriğinde çinko olan gıdalar et, balık, soya fasulyesi, sardunya, ay çekirdeği, tanecikli tahıl ve yumurta sarısıdır.

KEPEK NASIL GİDERİLİR
Diğer bir beslenmeye dikkat edeceğimiz  önemli unsurda Omega 3 yağ asitleri almak gereğidir.Bu da genelde deniz ürünlerinden elde edilir.Yani somon balığı,kılıç balığı,uskumru,ringa balığı,kolza,soya fasulyesi,ve keten tohumunda fazlasıyla Omega 3 vardır ve kepek sorunu olan kişi bunları tüketmelidir.

Kepek nasıl giderilir sorusunun bir diğer cevabı ise; Baş derisinin Ph değerlerini dengelemesi sebebiyle saç ve baş yıkanırken iki şampuan arası elme sirkesi kullanmak ayrıca bir faya sağlayacağından iyi sonuçlar elde edilir. Sarımsak ve kekik gibi doğal ürünlerinde kepeğe karşı en iyi iki önemli etken olduğu bilinmelidir.Bu iki bitkisel ürün tablet yada doğal yollardan tüketilmesi saçtaki kepek oluşumuna yararlı olacaktır.Bunların yanında haftada en az iki kere de GARLEX sarımsak özlü kepek önleyici şampuanlar saç yıkamak etkiyi iki kat daha fazla oranla artıracaktır. Bir diğer önemli doğal ürün ise soğandır ve içerisinde yüksek oranda kükürt vardır. Kükürt de saçtaki kepeği gideren önemli bir medde olduğu için ara sıra bir soğanı ezerek bununla saç derisine masaj yardımıyla sürülmesinde çok fayda vardır. Özellikle de haftada bir kez saç ve saç derisini kükürtlü bir şampuanla yıkamak gereklidir.Bir diğer kepek giderici yöntem ise,3 günlük eski bir peynir ve sirke ile de masaj yapmalıyız.

Saç derisindeki kepeğin homeopatik tedaviyle kepek nasıl giderilir, akupunkturla ve bazı özel masajlarla giderildiği yapılan deneylerle kanıtlanmıştır. Nitekim mantarın kepekte büyük bir rolü olduğu için,içerisinde mantar ilacı bulunan ilaçlar dünya çapında çok sık kullanılmaktadır. Özellikle antimikrobiyel içerikli şampuanlar,katranlı şampuanlar da kullanılabilir.Bu özellikteki şampuanlar bilinmeyen şekilde oluşan iltihaplı reaksiyonları gerileterek yağlanmayı azaltırlar.Yağlanmayı azaltmak ta yağla beslenen bakteri ve mantar oluşumunu engellediği için kepek sorununu da önüne geçilmiş olur.Bunun yanında iyi kepek önleyici saç şampuanlarından biri olan GARLEX saç şampuanını da kullanın ve bu şampuanla saçları yıkayarak bol su ile durulayın. Kepek nasıl geçer; Kepeğin giderilmesini sağlayan bir bitkisel kür vardır ki tarifi şudur: Bir kabın içine yarım litre kaynatılmış su içine 5 demlik poşet ısırgan otu çayını ilave edip kabın ağzını kapatıp 5 ila 10 dakika demlendirin ve ardından soğutun.Elde ettiğimiz bu suyla saçları iyice yıkayıp duruladıktan sonra bu suyu son durulama olarak kullanıp saç diplerine masaj yapın.Bu kür sayesinde kepek oluşumu önlenerek giderilecektir.

Son olarak saç derisine kepeğin giderilmesi için hangi tedavi şeklini ve yahut da uygulamayı yaparsanız yapın,hangi yöntemi seçerseniz seçin,öncelikle yapmanız gerek şey bu saç kepeklenmesi konusunda bilgi sahibi olun ve ona göre çözüm yöntemlerine başvurarak kişiden kişiye değişen yani size özel ve kendi saç tipinize uygun olanı seçin ve bunu aklınızdan çıkarmayın.