Kırık Saçlar İçin Bitkisel Şampuanlar

Saç Dökülmesi

Toplumumuzda bayanlar tarafından oluşan genel sıkıntılar arasında yer alan saç kırıkları ve saçların yeterince dolgun olmaması artık önlenebilmektedir. Bunu önleyebilmek için ise yapılması gereken kırık saçlar için bitkisel şampuanlar tercih edilmelidir. Saç yapısının hassas olmasından dolayı dış etkenlerden kolayca yıpranabilmektedir. Saç uçlarından oluşan kırıklar en sık görülen sorunlar arasında yer almaktadır. Saç uçlarında oluşan kırıkların nedeni ise güneş, toz, rüzgar ya da saça yapılan ısıl işlemlerden dolayı kaynaklanmaktadır. Saç uçlarında ki kırıkların tamamen son bulması için saç bakım ürünleri, serumlar, saç kremleri ve saç maskeleri uygulanabilmektedir. Fakat tüm bu sayılan ürünlerin tamamen bitkisel ve doğal olarak imal edilmiş olması gerekmektedir.

Saç kırıkları için bitkisel ve doğal şampuanlar kullanılarak kısa süre içerisinde saçın iyileşmesine destek olmaktadır. Kimyasal içerikli şampuanlar kullanılması yerine doğal olarak imal edilen bitkisel şampuanlar ileriki evrelerde oluşacak olan saç uçları kırıklarını önleyecektir. Bitkisel kürler ile saçların eski görünümüne sahip olmasını sağlamak sadece birkaç aşamada gerçekleşmektedir. Saçlarda oluşan kuruluk ve kırıklıklar için yumurta en etkili çözümler arasında yer almaktadır. Zeytinyağı veya badem yağı ve bal ile yumurta karışımı saçlara maske olarak kullanılabilmektedir. Saçlarda en fazla 30 veya 45 dakika kadar bekletilmelidir. Ek olarak iki yumurta, bir muz püresi ve portakal suyu karıştırılarak saçlara uygulanabilmektedir. Sonrasında ise bitkisel şampuan ile saçlar yıkanmalıdır. Saç kırıkları için yapılan birkaç çözüm önerileri daha yer almaktadır.

Saç kırıklarından tamamen kurtulabilmek açısından saçları belirli aralıklar ile kestirilmesi saçların daha sağlıklı olmasına destek olacaktır. Fakat bu yöntem tek başına yeterli gelmeyecektir. Bu durum eski kırıkların gitmesine neden olurken yeni saçlarınızda kırıkların oluşmasını önlemek için mutlaka bitkisel ürünler kullanılmalı ve mutlaka saçların ısıl işlem görmesini önlemek gerekmektedir. Saç uçları için banyo sonrası besleyici bitkisel kremler kullanılabilmektedir. Saçların orta bölümündeki kırıklıklar genel olarak saçların sıkı toplanmasından kaynaklanmaktadır. Saç ne kadar serbest kalırsa kırıklar o kadar en aza indirilebilmektedir. Saçları kuruyken taramak saçların daha kolay kırılmasına sebep olacaktır. Saçları aynı yöne taramak saç köklerinin yıpranmasına neden olacağı için her gün farklı bir şekilde taranması daha sağlıklı olacaktır. Saçların ne derece yıprandığına bağlı olarak günlük veya haftalık bakımlar yapılırken mutlaka aylık bakımlarda tekrar edilerek her zaman bakımlı ve sağlıklı saçlara sahip olunabilmektedir. Kadınların ortak sorunları arasında yer alan saç kırıklıkları sadece birkaç tüyo ile son bulmaktadır.