Kırılmış Makyaj Malzemelerinizi Nasıl Hayata Döndürebilirsiniz ?

Cilt Bakım

Kırılmış Makyaj Malzemelerinizi Nasıl Hayata Döndürebilirsiniz ?

Makyaj yapmak kadınlar tarafından en sevilen aktivitelerden biridir. Ancak makyaj malzemelerinin kırılması bu aktivitenin en kötü yanlarından biridir. Ne yazık ki bazı küçük sakarlıklar yüzünden makyaj malzemelerinin kırılması gibi can sıkıcı bir durumla karşılaşılabiliyor. Ancak bulunan birkaç küçük yöntem sayesinde artık makyaj malzemelerinin kırılması o kadar da can sıkıcı bir durum değil. Pudralar ya da kırılan rujlar kolayca eski haline getirilebilir. Genel olarak aslında almanız gereken tek şey etil alkol. Etil alkol uçucu bir yapıya sahip olmadığı ve makyaj malzemelerinin içerikleri ile tepkime vermediği için makyaj malzemelerini tamir ederken kolaylıkla kullanılabilir. Aynı zamanda kırılan rujları bir mum ve demir kaşık yardımı ile kolayca eski haline getirilebilir.

Kırılan Pudra Ya Da Allık Nasıl Tamir Edilir ?

Pudra ya da allık çok fazla kullanan kadınların en çok yaşadığı problemlerden iri pudrayı ya da allığı kırmaktır. Çünkü her ne kadar kapaklı kaplarda da olsalar yumuşak yapıları sebebiyle kolayca kırılabilirler. Ancak bu kullandığınız pudrayı ve allığı atacağınız ya da kırık halde kullanacağınız anlamına gelmiyor. Tek ihtiyacınız olan streç film ve etil alkol. Kırılmış pudranın ya da allığın üstüne birkaç damla etil alkol damlatın. Etil alkol pudranızı çözecektir ve yumuşak hamurumsu bir hal almasına sebep olacaktır. O sırada bulunduğu kaba göre şekil verip üstüne streç film kaplayın. Daha sonra pudranızı uz dolabına koyu biraz bekletin. İlk kez almışsınız gibi düzgün ve pürüzsüz olacaktır.

Kırılan Ruj Nasıl Tamir Edilir ?

Kırıla rujlarınızı bu yöntemle kırık kullanmak ya da atmak zorunda değilsiniz. Rujun yağlı yapısı hemen erimeye ya da hemen donmaya oldukça müsaittir. İhtiyacınız olan tek şey bir çakmak, bir mum ve bir adet metal çorba kaşığı. Aynı zamanda rujunuzu tekrar nerede kullanacağınıza karar verip bir kapta belirlemeniz gerekiyor. Boş bir far kabı ya önceki dudak balmınızın kabı rujunuz için oldukça uygun olacaktır. Rujunuzu nasıl eski haline getireceğinize dönersek eğer öncelikle kırılan ruj parçasını ve ruj kutusunun içinde kalan ruju bir çorba kaşığına boşaltmanız gerekiyor. Daha sonra mumu yakıp çorba kaşığını mumun üstüne tutun. Ruj hızlıca eriyip sıvı hale geçecektir. Daha sonra eriyen rujunuzu yeni kabınıza boşaltabilirsiniz. Yeni kaba boşalttığınız ruju buzdolabına koyarak donmasını sağlayın. Aynı eskisi gibi kullanılabilir hale gelecek ve bir fırça yardımı ile kolayca sürülebilecek.