Kirpik Çoğaltan Bitkisel Krem

Şifalı Bitkiler

Kadınlar için çok fazla önem taşıyan göz ve kirpik güzelliği için birçok kozmetik ürünler kullanılmaktadır. Bu durumda kirpik dökülmeleri ve güçsüz kirpikler ile karşılaşmak mümkündür. Fakat yüz güzelliğini ön plana çıkartan kaş ve kirpikler olmasından dolayı kadınlar özen göztermekte ve bakımlarını tekrarlamaktadır. Kirpikler kopma ya da kesilme yaşaması halinde gözlerin eşsiz parçası olan kirpiklerin saçlarda olduğu gibi uzar ve kırılır. Bunun yanı sıra dökülme ve seyrekleşmelerde yaşanmaktadır. Kirpiklerin zarar görmesi halinde saç gibi hemen yenilerinin çıkmasına olanak verilmemektedir. O nedenle gür ve uzun kirpikler için uzun süreler beklenmesi gerekmektedir. Kirpiklerin çok olmasını isteyenler için en etkili yol sadece bitkisel tedavi yöntemleri denemelidir.

Kimyasal kozmetik ürünleri sadece kirpiklerin değil aynı zamanda gözlerinde zarar görmesine neden olmaktadır. Bu durumda yapılması gereken ise uygun fiyatlarda satılan fakat kaliteli ürünler almak yerine sağlıkta göz önünde bulundurularak mutlaka bitkisel içerikli bazlar kullanılmalıdır. Bu sayede hem kirpikler daha gür olurken aynı zamanda daha sağlıklı kirpik bakımı sağlanmış olacaktır. Oysa bu sorunun da ilerisinde kirpikler istenilen uzunlukta ve kalınlıkta olabilmesi için uygulanan bitkisel kirpik uzatma uygulamaları ile daha kısa süre içerisinde sonuçlar alınabilmektedir. Yani kirpiklerin beslenerek uzayabilmesi doğal yöntemler arasında yer alan Orta Doğu ve Hindistan bölgelerinde 1000 senelik bir geçmişi olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Genel olarak zeytin yağı ve Hint yağının karıştırılarak kullanılması kirpik uzatma işlemlerinde ki en çok etki gösteren faktörler arasında yer almaktadır.

Bitkisel kirpik kalınlaştırmak için aynı zamanda 10 gram badem yağı, 10 gram hint yağı, vazelin, 1 adet kap gerekmektedir. Badem yağı ve hint yağı lbelirtilen ölçülerde bir kap içerisine homojen bir halde karıştırılmalıdır. Gece uyumadan önce 2 hafta boyunca kirpiklere kökten uca kadar uygulanmaktadır. İçerisine ek olarak çok az miktarda vazelin ile kirpiklerin gürleşmesine yardımcı olmaktadır. Bitkisel kirpik bakım faktörleri içerisinde yer alan bir diğer etken ise 1 çorba kaşığı badem yağı, 1 çorba kaşığı buğday özü yağı, 1 tatlı kaşığı soya yağı, 3 adet iç ceviz ve 3 adet fındık içi malzemeleri ile karışım hazırlanmalıdır. Ceviz ve fındık içleri un haline getirilene kadar ezilmektedir. Daha sonra ise tüm malzemeler kısık bir ateşte pişirildikten sonra süzülmelidir. Lanolini varsa bu karışıma ek olarak koyulmalıdır. Sonrasında kavanoz içerisinde muhafaza edilerek her gece uyumadan önce kirpiklere sürülmelidir.