Kirpikleri Uzatmak İçin Neler Yapılmalıdır?

Cilt Bakım

Kirpikleri Uzatmak İçin Neler Yapılmalıdır?

Uzun ve güçlü kirpiklere sahip olmayı her kadın ister. Bazı kadınlar bu konuda şanslı olduklarından doğal ve sık kirpiklere sahiptirler. Fakat çoğu kadının kirpikleri seyrek, güçsüz ve kısadır. Bu hayali gerçekleştirmek kadınlar için zor görünebilir fakat bu hayale kavuşmak artık kadınlar için çok kolay. Size önereceğimiz adım adım kirpik uzatma yollarına uyarsanız, sonuçlarını da göreceksiniz. Uzun ve güçlü kirpiklere sahip olmayı isteyen kadınların en çok sorduğu sorulardan biri olan kirpikleri uzatmak için neler yapılmalıdır, sorusuna çözüm bulmak artık oldukça kolaydır. Gelin şimdi sizlerle kirpikleri uzatmak için neler yapılmalıdır, sorusuna çözüm yolarını inceleyelim.

Vazelin Kullanın! 

 

Temiz parmaklarınızla ya da pamuklu bir çubuk kullanarak üst kirpiğinizin üstünden ince bir kat şeklinde vazelini uygulayın. İsterseniz yatmadan önce uygulayıp vazelinle uyuyabilirsiniz. Hiçbir sakıncası yoktur. Günün istediğiniz bir saatinde de uygulayabilirsiniz. Vazelin kirpiklerin dökülmesinden ve zayıflamasından korur ve kirpiklerinizin her daim nemli kalmasını sağlar.

Yumurta Akı ve Hint Yağı Maskesi! 

 

Hint yağı çok fazla protein içerdiğinden pek çok kadın yumurta akını zeytinyağıyla karıştırarak saçlarına uygular. Bu sayede saçlar uzar ve güçlenir. Aynı bu şekilde yumurta akını kirpiklerinize de uygulayabilirsiniz. Yine aynı şekilde yumurta akıyla Hint yağını karıştırıp pamuklu bir çubukla kirpiklerinize uygulayabilirsiniz.

Kirpik Koruyucu Kullanın!

 

Kullandığınız maskaralar ve rimeller kirpiklerinizi daha uzun ve güzel gösterebilir. Fakat çoğu rimel ve maskaralar kirpiklerinize zarar verebilir. Bunun için size tavsiye edebileceğimiz ilk şey pro – keratin içeren kirpik koruyucularından temin etmeniz. Bu ürünleri kullanmanız kirpiklerinizi besler, güçlendirir ve dökülmesini önler.

Kirpik Kıvırıcı ve Şekillendirici Ürünlerden Uzak Durun!

 

Kirpikleriniz çok hassas olduğundan az bir dokunmayla bile hemen dökülebilir. Bu kadar hassas olan kirpiklere kirpik kıvırıcı ve kirpik perması kullanmak büyük zarar verebilir. İlk başta güzel görünse de kirpiklerinizi dökebilir ve zayıflatabilir.

Kirpiklerinizi Fırçalayın!

 

Kirpiklerinizi günlük olarak fırçalayın. Nasıl ki saçları taramak saç derisindeki kan dolaşımını hızlandırarak saçın çıkmasını sağlıyorsa, kirpiklerinizi de kirpik fırçasıyla hafif bir şekilde fırçalamanız kirpiklerinizin hızla büyümesini sağlar.

Kirpik Derilerinize Masaj Yapın!Günlük 5 dakika yeterli olacaktır.

 

Kirpik diplerinize masaj yapmak; kirpik diplerini uyarır, kan dolaşımını düzenler, aynı zamanda kirpiklerinizin uzamasına da yardımcı olur. Yapmanız gereken çok fazla baskı uygulamadan küçük dairesel hareketlerle masajı uygulamaktır.