KISA KİRPİKLER NASIL UZATILIR?

Kadınlar için güzel bakışlar oldukça önemlidir. Bakışların güzel olabilmesi ve dolayısıyla yapılan makyajların daha güzel durabilmesi için kirpiklerin önemi oldukça fazladır. Her kadının kirpikleri birbirinden farklıdır. Kısa, uzun, düz, kıvrık ve daha birçok özelliğe sahip olan kirpiklerin uzun olması ise hemen her kadının en büyük isteğidir. Kirpikleri istediği uzunlukta olmayan kadınlar birçok kozmetik ürününden de destek almaya devam etmektedir. Kirpik uzatıcı rimellerin yanı sıra takma kirpikler de geçici çözümler arasında yer almaktadır. Bu gibi çözümlerden sıkılan ve hiç makyaj yapmadan ya da destekleyici bir ürün kullanmadan da uzun kirpiklere ulaşmak isteyen kadınlar için birbirinden farklı yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler evlerde bulunabilen malzemeler ile ya da kolay bir şekilde ulaşabilme imkânı olan ürünler ile yapılabilmektedir.

kısa-kirpikler-nasil-uzatılır

 

Böylelikle kadınlar hem doğal yöntemler ile daha da uzun kirpiklere ulaşabilirken aynı zamanda istedikleri bakışlara da kavuşabilmektedirler. Önerilen yöntemlerdeki malzemeleri elde eden kadınlar, bu yöntemleri doğru bir şekilde ve düzenli periyotlar ile uygulamalıdır. Böylelikle verilen yöntemler ve uygulanan kürler ile birlikte, kısa kirpikler nasıl uzatılır? Sorusuna yanıt arayan çoğu kadın, aradığı cevabı da bulabilmektedir.

Kirpik Uzatma Yöntemleri Nelerdir?

Her kadın farklı bir kirpik yapısına sahiptir. Uzun, kısa, hacimsiz ve daha birçok özelliğe sahip olan kirpikler arasında en çok şikâyetçi olanlar ise hiç şüphesiz ki kısa kirpiklere sahip olan kadınlardır. Hemen her kadın daha uzun ve dolgun bir kirpik görünümüne sahip olmak istemekte ve bu sebeple de çeşitli araştırmalar içerisine girmektedir.

Hint-yağıyla-kirpik-uzatma

Kirpik uzatmak isteyen kadınlar için her yöntem oldukça büyük bir ilgi görmektedir. Kirpik uzatma yöntemleri nelerdir? Sorusuna yönelik verilebilecek en etkili cevaplar ise şöyledir:

  • Vazelin kullanımının düzenli olarak uygulanması, kirpiklerin uzamasında oldukça etkilidir. Bir pamuklu çubuk yardımı ile kirpik diplerine uygulayabilirsiniz.
  • Zeytinyağı, Hint yağı ve E vitamini içerikli doğal yağlar da kısa kirpiklerin uzatılmasında oldukça etkilidir. Gece yatmadan önce ya da günün her saati dilediğiniz gibi bu doğal yağları kirpiklerinize uygulayabilirsiniz.


hint-yağı-ve-yumurta-kürü

 

  • Yumurtanın gücü ve Hint yağının mucizevî etkisini bir araya getirebilirsiniz. Bir yumurtanın beyazını yine aynı ölçüde Hint yağı ile karıştırarak kirpiklerinize uygulayabilirsiniz.
  • Düzenli beslenme ile kirpik uzatmak da mümkündür. B vitamini ve biotin içerikli besinlerden destek alabilirsiniz. Bu besinler ise havuç, muz, karnabahar, somon balığı ve baklagillerdir.

Kirpik Uzatıcı Rimel Kullanımı

Kozmetik ürünleri gün geçtikçe özellikle de kadınların her türlü isteğini yerine getirebilmek için sürekli olarak geliştirilmektedir. Kısa kirpiklerinden kurtulmak ve bu kirpikleri daha da uzun bir görünüme kavuşturmak isteyen kadınlar, kirpik uzatıcı rimel kullanımı konusunda oldukça memnunlardır. Bu ürünlerin kullanımında 2 kat sürülmesi gerekirken aynı zamanda kirpik koruyucu ürünler ile de destekleyebilirsiniz. Bu rimelleri kullandıktan sonra gün bitiminde muhakkak uygun ürünlerle çıkarılmalıdır. Aynı zamanda kadınlar, rimellerini her 6 ayda bir değiştirmelidir.

kirpik-uzatıcı-rimel-nedir

Kısa kirpiklere sahip olan kişiler, birbirinden farklı rimeller ile birlikte kirpiklerini uzatabilme imkânına sahip olabilmektedir. Bu ürünlerin kalıcı olmadığı ve herhangi bir tedavi etkisi göstermediği de kadınlar tarafından muhakkak bilinmelidir. Her geçen gün yeni bir kozmetik firması tarafından birbirinden farklı özelliklere sahip olan rimeller üretilmekte ve piyasaya da sunulmaktadır. Genellikle kısa kirpiklere sahip olan kadınlara yönelik olan kirpik uzatıcı rimeller üretilmektedir. Böylelikle doğru tekniklerin uygulanması halinde kısa kirpiklere sahip olan kadınlar da hayallerini süsleyen uzun kirpik görünümünü elde edebilme imkânına sahip olabilmektedir.