Kısa Kirpikleri Uzatan Doğal Serumlar

Cilt Bakım

Kirpikler insanların gözlerini toz, sinek, böcek gibi gözü zarar verecek şeylerden korurken yanı zamanda gözümüze bakış ve güzellik katmaktadır. Herkesin kirpikleri aynı değil daha uzun kirpikli olmak için rimel veya takama kirpik uzatmada alternatif bit yöntem olabilir. Âmâ kesin bir çözüm değildir. Pahalı ürünler almadan doğal yöntemlerle serumlar yapabilirsiniz. Ya da doğal serumlar üreten Garlex firmasını tercih ederek kirpiklerinizi uzatabilirsiniz. Bu konuyu merak ediyorsanız kısa kirpikleri uzatan doğal serumlar yazısını okumanız tavsiye edilir.

Birer çorba kaşığı Alore vera jeli, jojoba yağı ve 1 bardak suda 10 dakika demlendirilmiş papatya çayından da 1 çorba kaşığı alınarak bir kapta karıştırılır. Ve bunu Günde 2 kez, sabah ve akşam olmak üzere rimelsiz, temiz kirpiklere uygulanır. 15 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulanır. Uygulama için kulak temizleme çubuğundan faydalanabilirsiniz. Kirpik diplerine rahatlıkla sürülebilir. Göze zararı yoktur. Bu şekilde doğal yollarla kirpiklerinizi uzatabilirsiniz. Bir diğer kısa kirpikleri uzatan doğal serumlardan ise saf zeytinyağıdır. İçindeki E vitaminden oldukça zengindir. Kullanımı da çok basit ve rahattır. Gece yatmadan önce bir kulak çubuğa uygulayabilirsiniz. Eğer gündüz vakti uygulamak temiz kirpik uygulayıp 10 dk bekletiniz ve daha sonra ılık su ile yıkayınız.

Kirpik uzatma yönetmelerden bir tanesi ise Hint yağı içinde yağ asiti ve E vitamiyle oldukça zengindir. Ve kaş ve kirpiklerin uzatılmasında önemli bir yere sahiptir. 1 çay kaşığı bal, birer yemek kaşığı Hint yağı, badem yağı ve kakao yağından oluşur. Bu karışımı iyice karıştırarak geceleri yatmadan önce kirpik diplerinize kulak temizleme çubuğu ile sürün. Sürdükten sonra gözünüzü fazla kırpıştırmadan uyumanız tavsiye edilir. Hint yağının göz yakıcı bir etkisi olabilir. Bu yüzden dikkat edilmelidir. Ve kirpik uzatmada önemli bir etkiye de sahiptir. Bir diğer kullanımı da 75 ml lik şişeye hazırlanan bu formül için gerekli tüm malzemeyi, şişe dâhil olmak üzere güzellik ürünleri satan dükkânlardan alabilirsiniz. Bu şişenin içine 30 ml Hint yağı, 30 ml benmari usulünde eritilmiş hindistancevizi yağı ve 15 ml ya da 1-2 ml daha fazla olabilecek şekilde avokado yağı konulur. Şişe her kullanımdan önce çalkalanmalıdır. Eski bir rimel fırçası temizlendikten sonra bu karışımı sürmek için kullanılabilir. Kirpiklerin çıkış yönü tersine, göz kapağının hemen bitiminden üstten uygulanır.

Yukarda kısa kirpikleri uzatan doğal serumlar yazısı hakkında gerekli tüyoları verdik. Eğer sizler de bu konu hakkında merak ettiğiniz detaylar var ise bu yazıyı okuyabilirsiniz.