Kısa Sürede Saç Uzatan Yağlar

Saçları Uzatmak

Kısa Sürede Saç Uzatan Yağlar

Saçlarınızın kısa olması ya da yavaş uzaması sizi de üzüyor ve bir an önce uzayan saçlarınız mı olsun istiyorsunuz? Eğer böyle bir sorun yaşıyorsanız kısa sürede saç uzatan yağlar alarak denemeye başlayabilirsiniz. Saçlarınızın uzaması için kimyasal içerikli ilaçlar yerine doğal olan yağlar kullanmaya başladığınızda daha rahat edeceğiniz gibi kalıcı ve sağlıklı sonuçlarda alabileceksiniz. Saçların hızlı bir şekilde uzaması için saç derisinin doğru bir şekilde beslenmesi, saç köklerinde meydana gelen kırıkların ortadan kaldırılması ve saçın düzenli bir şekilde havalandırılması gerekiyor. Saçları besleyen yağlar ise hem deriyi besliyor hem de kırıkları azalttığından dolayı uzamaya büyük oranda yardım ediyor.

Lavanta Yağı

Eğer saçlarınızda kepek sorunu varsa ya da saç derisinde kaşıntı gibi problemler yaşıyorsanız lavanta yağını kullanabilirsiniz. Bu yağ saç sorunlarınızı ortadan kaldırabilecek bir ilaç olmanın yanında saç köklerini de besleyerek daha kısa sürede uzayan saçlara kavuşmanıza yardımcı oluyor.

Hint Yağı

Diğer yağların aksine oldukça besleyici olan ve içeriğindeki mineraller ile saçları kökten uca koruyan Hint yağı, saçların her türlü bakımını ve onarımını yaptığından dolayı rahatlıkla kullanabileceğiniz bir yağ oluyor. Ayrıca saç uzatan yağ seçenekleri içerisinde en hızlı olanı da bu yağ olduğundan dolayı haftada 1-2 kere saç köklerine ve saç uçlarına uygulayabilirsiniz.

Argan Yağı

Saçlarınız sürekli olarak kırılıyor ve ya dökülüyorsa ve bir türlü uzamak bilmiyorsa bu konuda sizlere Argan yağı oldukça faydalı gelecektir. Doğal bir nemlendirici olmanın yanında besleyici özelliğinden dolayı kırılmaları ortadan kaldıran bu yağ aynı zamanda saç köklerinin nefes almasını sağlayarak uzamasına da yardımcı oluyor.

Zeytinyağı

Vücuda olan faydalarını saymakla bitiremeyeceğimiz zeytinyağı içerisinde bulunan özel vitamin ve mineraller sayesinde saçları en iyi şekilde besliyor. Bununla birlikte haftada 2-3 kere kullanılması halinde saçlara nem kazandırarak daha iyi bir şekilde uzamasına yardımcı oluyor. Saçların sürekli olarak çevreden gelen etkenler sonucu cansız bir hal almasının da önüne geçen zeytinyağı kuruyan saçlara da şifa veriyor.