KÖMÜR VE SAÇ BAKIMI

Son yıllarda bir çok çeşit ürün bir çok çeşit etken madde ortaya çıktı. Bunlardan son olarak karşımıza çıkansa karbon kökenli olan kömürdür.

İlk bakışta kömürle saç bakımının ne alakası var gibi gelebilir ama özellikle saç boyalarında başta siyah saç boyalarında ve rimelllerde, göz kalemlerinde sıkça kömür kullanılır. Bu ürünlerde kullanımı daha çok renk verme siyahlaştırma amacıyla kullanılsa da artık saçlarda da kullanımı yaygınlaşmıştır. Kömür temelinde tüm saç tiplerinde kullanılabilir, toz ve kuru yapısı sayesinde fazla yağlanma ile gelen yağları emerek içine çeker. Saçların parlaklığını arttırır,direk kullanıldığında saça renk vermez. Yıpranmış saçı güçlendirdiği yağı emmesinden gözeneklerin tıkanmasını önleyip saçın uzamasına katkı sağlar. Saçlarınız daha kolay taranır.

Kömür aslında sadece kozmetik amaçlı değil kafa dersi ve deri hastalıklarında da kullanılabilir. Bunların başında kuruluk, kepek sedef ve bazı sebeplerle kafa da oluşan kaşıntıyı gidermek gelir.

Bakteriyel büyümeyi yavaşlatır. Saçı yumuşatır.

 

SAÇ İÇİN KÖMÜR KULLANIMINDA DİKKAT EDİECEKLER

Kömüre alerjiniz varsa kullanmayın

Güneş ışığına duyarlı iseniz dikkat edin

Her hangibir  durumda doktorunuza başvurun.

 

Bakteriyel büyüme yavaşlama ve kaybedilen ve ölçekler ve kabuk yumuşama çalışır. Şampuanı kullanırken kaşıntı, yanma, kızarıklık gibi olumsuz etkiler gördüğünüz taktir de kullanımı durdurun.  Gözünüze kaçırdığınız taktir de derhal bol su ile yıkayın. Saçlarınızın sağlığı için diğer saç bakım maskeleri ve yağlarıyla saçlarınızı güçlendirin.