KOZMETİKTE DE BİTKİSEL ÜRÜNLER ÇOK SEVİLDİ

Cilt Bakım

KOZMETİKTE DE BİTKİSEL ÜRÜNLER ÇOK SEVİLDİ

Kozmetik insanoğlunun her döneminde kullanabileceği ürünlerdendir. Her zaman her yerde severek kullandığımız kozmetik ürünleri bazen kurtarıcımız bazen de en iğrenç hallerimizi göstermektedir. Bunun yanında cildimize çok bir katkısı olmazken dış görünüşümüze devrim geçirtebilmektedir.  Dış görünüşümüze sağladığı bu katkı kadar cildimizin refahı için sağlayamamaktadır.  Cilt sağlığımıza katkı sağlamamasının en büyük nedenlerinden ilki laboratuvar ortamlarında kimyasal madde karışımlarından yapılıp ortaya konmaktadır. Kozmetikte bulunan birçok ürün kimyasal maddelerle yapılmaya ve o şekilde de devam etmektedir. Kozmetik çok geniş bir ürün kartelasına sahip olduğundan size ürünleri birkaç alt başlık halinde anlatayım;

ŞAMPUANLAR

Kullananlar ve bakımlı insanlar kozmetikte bitkisel ürünleri ön plana çıkarıp çok sevdiler. İnsanların sıkça kullandıkları hem temizlik hem de bakım amaçlı kullanılan ürünlerin en önemlilerindendir. Son zamanlarda şampuanlar özellikle bitki özlerinden yapılıp kimyasaldan bir nebze olsun uzaklaşarak devam etmektedirler. Böylece saçları besleyerek saç kırıklıklarını, saç dökülmelerini azalmaktadır. Saç bakımında da kullanılan ürünün bitkisel olması her açıdan destekleyici ve kurtarıcıdır. Şampuanlar da son dönemin gözdesi bitkisel ürünleriyle adından sıkça bahsettiren Garlex firması iyi bir atak yakalayarak sarımsak özlü şampuanıyla gönülleri fethetmiştir.

BAKIM KREMLERİ

Bakım kremlerinde kullanılan bitki özleri faydalarıyla kozmetikte de çok sevilen ürünler haline geldiler. Bakım insanların her daim ihtiyaç duydukları ya da kullandıkları ürünleri kapsamaktadır. Bakım her türlü elinizden, ayağınızdan tutup saç telinize kadar yaşadığınız problem, hastalık ya da böyle sorunlar yaşamamanız için koruma ürünleri bunların hepsi bakım içindir. Şöyle düşünebiliriz ki en önemli durum nasıl sağlıklı olmamızsa vücudumuz içinde en önemlisi cildimizin sağlıklı ve rahat olmasıdır. Sağlıklı ve refah bir cilde sahip olmak hem dış görünüşümüze katkı sağlayacak hem de psikolojimizi rahatlatacaktır. Son dönemin gözdesi bitkisel özlü kremler ya da balmlar da çok kullanılan ürünlerdendir. Bakım denince yüze ve cilde uygulanan maskeleri de es geçmemeliyiz. Çünkü Garlex firmasının ürettiği %100 meyve çekirdeği yağları kullanarak yapılan maskeler muhteşem faydalı ürünlerdir.

PARFÜMLER, MAKYAJ ÜRÜNLERİ VE DAHA BİRÇOK KOZMETİK ÜRÜNLERİ

Kozmetiğin her dalında bitkisel ürünlere yer verilmeye çalışılsa da parfüm ve makyaj ürünlerinde bitkisel ürünlere yer ayrılmamaktadır. Bunlarda halen daha kimyasal kullanımı çok olan kozmetik ürünleridir. Özellikle parfümeri ürünleri sadece kimyasal ürünlerin karışımı olmaktadır. Son dönemlerde makyaj ürünlerinin bitkiselleri yapılmaya çalışılmaktadır. Ancak parfümeri ve diğer kozmetik ürünlerinde kimyasal maddeler oldukça ön planda tutulup kullanımı gittikçe artmaktadır.