Kuruyan Rimelinizi Nasıl Eski Haline Getirebilirsiniz?

Cilt Bakım

Kuruyan Rimelinizi Nasıl Eski Haline Getirebilirsiniz?

Her kadın makyaj yaparken çarpıcı bakışlara sahip olmak ister. Çarpıcı bakışların en büyük anahtarı da uzun, gür ve güzel kirpiklerdir. Bunu makyajla sağlamanın en kolay yolu ise güzel bir rimel kullanmaktır. Rimelinizi kat kat sürerek çarpıcı kirpiklere sahip olabilirsiniz. Ancak kat kat sürüldüğü zaman rimeller ne yazık ki çok çabuk biterler. Dibinde az kalan rimel de kurur. Ancak rimelinizin kuruması onu atacağınız anlamına gelmiyor. Çünkü kuruyan rimellerinizi eski haline getirmek aslında oldukça kolay. Kuruyan rimellerinizi eski haline getirmek için uygulayabileceğiniz birkaç yöntem sayesinde kolaylık tekrar kullanılabilir hale gelecektir. Kuruyan rimellerinizi eski haline getirmek için kullanacağınız bu yöntemler oldukça kolay ve aynı zamanda da maliyetsiz yöntemler. Aynı zamanda bu yöntemler kuruyan eyelinerler için de kolaylıkla kullanılabilir.

1.Sıcak Su İle Kurumuş Rimel Ya Da Eyelineri Hayat Döndürme

Sıcak su kurumuş eyeliner ve kurumuş rimel için kullanılabilecek en basit yöntemdir. Makyajınızı yapmaya başlamadan önce biraz su ısıtın. Daha sonra porselen ya da cam bir bardağın içine kurumuş eyelinerinizin ya da kurumuş rimelinizin ağzını sıkıca kapatıp koyun. Ancak bardağın içine kurumuş eyelinerinizi ya da rimelinizi dik bir şekilde yani akmayacak şekilde yerleştirmeniz gerekiyor. Daha sonra siz makyajınızı yapmaya başlayabilirsiniz. Yaklaşık beş dakika içinde rimeliniz ya da eyelineriniz kullanılabilir hale gelecektir. Bu yöntem sayesinde rahatlıkla tekrardan bitinceye kadar kullanılabilir.

2.Sıcak Bitkisel Yağlar İle Kurumuş Rimel Ya Da Eyelineri Hayata Döndürme Yöntemi

Sıcak bitkisel yağlar da kurumuş rimeller ya da kurumuş eyelinerler için kullanılabilecek en maliyetsiz yöntemlerden biridir. Ancak bitkisel yağları kullanarak kurumuş rimelleri ya da eyelinerleri hayata döndürme yöntemi kullanılırken dikkat edilmesi gereken birkaç nokta var. Bunlardan en önemlisi kullandığınız rimel ya da eyelinerin ne yapıda olduğu. Eğer su bazlı ürünler kullanıyorsanız sıcak bitkisel yağ ile kullanılabilir hale getirmenizi kesinlikle önermeyiz. Su bazlı ürünler yağ ile birleşmeyeceği için rimelin ya da eyelinerin parça parça olmasına ve kullanılamayacak hale gelmesine sebep olur. Ancak yağ bazlı eyeliner ya da rimel için en mantıklı yöntemlerden biridir. Yağ bazlı malzemelerde yağ tekrardan çözünür ve yumuşamış hale gelir. Rimelinizin ya da eyelinerinizin içine birkaç damla zeytinyağı ya da badem yapı damlatın. Daha sonra iyice çalkalayıp yine sıcak suya koyun. Böylelikle hem rimel ya eyelineriniz çoğalır hem de daha besleyici hale gelir.