Lavanta Kürü ile Saç Dökülmesini En Aza İndirin

Lavanta kürü saç dökülmesinin önüne geçmek için uzman doktorlar tarafından da önerilen fakat günümüz insanları tarafından pek bilinmeyen bir yöntem. Siz değerli okurlarımız için lavanta kürünün hazırlanışı, uygulanışını ve saç dökülmesini önüne nasıl geçtiğini içerdiği vitamin ve mineraller ile anlatmaya çalışacağız.

Lavanta Kürünün Faydaları Nelerdir?

Lavanta kürü sadece saç dökülmelerinde değil bir çok hastalık ve gündelik problemlerin aşılmasında da kullanılan her derde deva diyebileceğimiz bir bitkidir. Bu bitki içerdiği mineraller, besleyici yağlar ile birlikte birçok hastalığın tedavisinde veya zayıf bünyelerin iyileştirilmesinde kullanılıyor.

Lavanta kürünün başlıca kullanım alanları şu şekilde:

  1. Saç Dökülmesini azaltmak
  2. Karaciğer yağlanmasının önüne geçmek
  3. Hepatit-B ve Hepatit-C hastalıklarıyla mücadelede
  4. Antiseptik Etki (Dezenfekte aracı olarak kullanma)
  5. Uyku problemlerini gidermede

Görüldüğü üzere lavantanın faydaları saymakla bitmiyor. Bu ve benzeri birçok faydalı bitkiyi şifalı bitkiler kategorimizde bulabilirsiniz. Biz sizin için bugün saç dökülmesini azaltma ya da önlemede kullanılan lavanta kürünün hazırlanışı ve uygulanışını ele alacağız.

Lavanta Kürü Nasıl Hazırlanır?

Hazırlanışı:

750 ml su kaynama noktasına geldikten sonra kaynayan suya bir tutam ya da bir yemek kaşığı lavantayı ilave ediniz. 4-6 dakika kadar kısık ateşte kaynamaya devam ettiriniz. Lavanta 4-6 dakika içerisinde demlenmiş olacaktır. Daha sonrasından ılık hale gelene kadar beklemelisiniz. Ilıdıktan sonra süzüp kullanıma hazır hale gelmiş bulunuyor.

 

 

Uygulanışı: 

Hazır duruma getirdiğimiz lavanta kürümüzle saçlarımızı masaj yaparak yavaşça yıkayınız. Eğer saçlarınız yağlı ya da kirliyse etkisini tam gösterebilmesi için öncelikle saçlarınızı bitkisel bir şampuan ile iyice yıkayınız. Daha sonrasında lavanta kürü ile yıkamayı gerçekleştirerek daha iyi sonuçlar elde etmiş olursunuz. Saçlarınızı lavanta kürü ile yıkadıktan sonra ise sadece su ile durulamanız gerekiyor.

Sonuç:

Uygulanan kür ile saç dökülmesi bir kaç uygulamadan sonra gözle görülür derecede azalacaktır. Bu azalmadan sonra ara ara yine önlem amaçlı lavanta kürü uygulanabilir. Lavanta kürü ile hem saç dökülmesini azalttık hem de lavanta kokulu mis gibi saçlarınız oldu.

Lavanta kürünün genel olarak faydalarını ele alan bilgilendirici videoyu izlemenizi tavsiye ediyoruz: