Makyaj Lekelerini Önleyici Doğal Kremler

Cilt Bakım

Makyaj yapmaktan kendinizi alamıyor fakat makyaj lekelerini de önlemek mi istiyorsunuz? O vakit hiç zaman kaybetmeden makyaj lekelerini önleyici doğal kremler adlı yazıyı okumanızı tavsiye deriz ya da doğal bitkisel kremlerle adından söz ettiren Garlex ürünlerini de tercih edebilirsiniz. Eğer Garlex firmasını tercih ederseniz faydasını çokça göreceksiniz. O halde gelin birlikte doğal yöntemlerle elde edilen bitkisel ve doğal kremlere göz atalım.

Limon Suyu Kremi

Limon suyu yüzü doğal beyazlatma maddesidir. Limon suyunun hiçbir yan etkisi olmadığını herkes bilmektedir. Limonsuyu ciltteki düzensiz koyu lekeleri gidermede yardımcı olur. Bir cam kâseye yarım limon sıkın. Bu su içine bir pamuk batırın ve cildinizdeki lekelere uygulayın. Bir süre bekledikten sonra yüzünüzü soğuk su ile yıkayın. Yavaş yavaş cildinizdeki kararmalar ve lekeler gidecektir.

Bal Kremi

Balda ciltteki lekeler üzerinde etkilidir. Yüzünüze sıcak bal sürdükten sonra 20 dakika bekleyin ve süre sonunda su ile yıkayın. Haftada en az 4 kez uygulayarak sonuçlarını görebilirsiniz.

Narenciye Kremi

Cilt kararmaları ve cilt lekeleri üzerinde portakal, ıhlamur, limon gibi narenciye ürünleri etkilidir. Yukarıda bahsettiğimiz limon suyu gibi aynı şekilde uygulayabilirsiniz. Ayrıca bu besinleri keserek kararmaların ve lekelerin olduğu yerleri ovabilirsiniz.

Aloe Vera Kremi

Taze aloe vera jeli cilt pigmentlerini azaltır ve koyulaşmış lekelerin giderilmesini sağlar. Bir aloe vera bitkisinin jelini kendinizde çıkarabilirsiniz. Böyle bir imkânınız yoksa kozmetik ve güzellik ürünü satan yerlerden temin edebilirsiniz.

Zerdeçal Tozu ve Portakal Suyu

Hepinizin evinde bulunan bu malzemelerden cildiniz için doğal bir krem yapabilirsiniz. Portakal suyu ile 2 çorba kaşığı zerdeçal tozunu karıştırın. Özellikle gece cildinize uygulayın. Bu karışım kararmaları ve siyah noktaları düzenli kullanım ile tamamen ortadan kaldırır.

Yulaf Maskesi Kremi

Yulaf ezmesi cilt kirlerini temizleyen doğal bir peeling ajanıdır.2 yemek kaşığı yulaf ezmesi,1 yemek kaşığı yoğurt,2 çorba kaşığı limon suyu ve 1 yemek kaşığı zeytinyağını karıştırın. Cilt üzerine karışımı uygulayın ve tam ağartma etkisi elde etmek için doğal olarak kurumaya bırakın. Yaklaşık 30 dakika sonra soğuk su ile yıkayın. Yüzünüzü kurutmaması için maske sonrasında nemlendirici uygulayın. Yüzünüzdeki siyah noktalardan kurtulmak istiyorsanız bu doğal maske ya da krem olarak kullanılan karışımı haftada yüzünüze 2 kere uygulayarak güzel sonuçlar alabilirsiniz. Yüzü beyazlatan doğal maskeler ile cildiniz beyazlayacak ve istediğiniz cilt tonuna sahip olacaksınız. Limon, portakal gibi asidik maddelere alerjisi olanlar bu maskeleri uygulamaktan kaçınmalıdır.

Eğer sizler de makyaj lekelerini önleyici doğal kremler konusunu merak ediyorsanız bu yazıyı okuyarak derdinize derman olabilirsiniz.