MANGO YAĞI VE FAYDALARI

mango-sac-maskeDOYMUŞ C.50%
• stearik asit (% 42)
• palmitik asit (% 8) Tekli doymamış c.46%
• oleik asit (% 46)
ÇOKLU DOYMAMIŞ
linoleik asit (% 3)

Mango yağı tanen içerir. Mango yağı daha fazla anti-inflamatuar, anti-oksidan, anti-fungal ve anti-bakteriyel özelliğe sahiptir. Bu özelliği sayesinde saç derisinde oluşabilecek mantar vb. enfeksiyonları engellemiş olur. Saç derisini temizler pul pul dökülmeyi önler. Düzenli kullanımda kırık saçları onarır daha parlak ve canlı bir görünüm verir.

Mango yağının Erime Noktası: 30-37 ° C (86-99 ° F) Bu yağ shea yağından daha yumuşaktır. Mango yağını saçınıza sürmek isterseniz elinizde mango yağını ovarak kolayca kullanabilirsiniz. Mango yağı çekirdekten değil sulu etli meyveden elde edilir bu nedenle mango yağı kokusuz olur.

Mangolu Saç Maskesi
Malzemeler: 1 büyük olgun muz
1 küçük olgun mango
1 vitamin E kapsülden yağ
1 tatlı kaşığı soğuk sızma zeytinyağı

Hazırlanışı : Muzunuzu dilimlere ayırın mangonuzu kabuklarından ayırı, E vitamini kapsülü ve zeytinyağı yağını bu iki meyvenin içine ekleyin ve pürüzsüz bir hal alana kadar meyveleri ezerek karıştırın. Saç dipleriniz de dahil tüm saçınıza uygulayın. 2 saat bekletin. Saçınıza en uygun organik şampuanla yıkayıp bol su ile durulayın. Saçlarınızı iri dişli tercihen tahta bir tarakla tarayın. Zorunluluğunuz yoksa saçlarınızı kendiliğinden kurumaya bırakın.

Mango yağı ile saç maskesi hazırlama : Maske 2
1 olgun mango
2 yumurta sarısı
2 yemek kaşığı doğal yoğurt veya kefir
1. Bir olgun mangonun kabuklarını soyun ve küçük bir kase içine koyun.
2. Bir çatal ile mangoyu püre haline getirin,
3. Bir cam kaba 2 yumurta sarısı, 2 yemek kaşığı doğal yoğurt veya kefir (tür fermente süt içeceğinin) ve ekleyin iyice karıştırın.
4. Ezilmiş olan mangoyu yumurta sarılı ve yoğurtlu karışıma ekleyin ve iyice karıştırın,
5. Yavaşça, saç diplerinden başlayarak kafa derisine masaj yaparak tüm saçınıza hazırladığınız karışımı ekleyin.
6. Daha sonra ılık bir havlu başınızı sarın 1 saat bekletin daha sonra saç tipinize en uygun şampuanla yıkayıp bol su ile durulayın zorunlu değilseniz saç kurutma makinası kullanmayın.
7. Saçlarınızı tararken tercihen tahta tarak seçin.mango-yagi-faydalari-sac

Mango yağının saça faydaları saç maskesi kürü 3

• 1/2 olgunlaşmış mango
• 2 yemek kaşığı yoğurt
• 1 yemek kaşığı bal
• 1 yemek kaşığı Zeytinyağı

Mangoyu kabuklarından ayırıp bir kapta ezin. Daha sonra içerisine zeytin yağı ve balı ekleyin homojen bir kıvam gelene kadar karışımı karıştırın. Kafa derinize masaj yaparak tüm saçınıza sürün. Ilık bir havlu ile başınızı sarın. Yaklaşık 2 saat bu karışımı saçınız da bekletin. Kendi saç tipinize en uygun olan şampuanla yıkayıp bol su ile durulayın. Zorunlu olmadıkça saç kurutma makinası kullanmayın. Hafta da bir bu saç bakım maskesini uygulayın.