Mide Ağrılarına İyi Gelen 3 Şifalı Bitki

Şifalı Bitkiler

Mide Ağrılarına İyi Gelen 3 Şifalı Bitki

Mideniz sinir, stres gaz ya da sindirim zorluğundan dolayı çok ağrıyorsa ve size bir türlü rahat bir nefes aldırmıyorsa ilaç almadan önce mide ağrılarına iyi gelen 3 şifalı bitki konulu yazıyı okumanızı tavsiye ederiz. Yediğiniz besinler ve tükettiğiniz içecekler mide ağrılarınızı daha da arttırır. Kahve, hazır gıdalar ve alkol gibi ürünler mide ağrısına hazımsızlığa, mide yanması gibi rahatsızlıklara yol açar. Tüm bu sorunların önüne geçebilmek adına mide ağrılarına iyi gelen 3 şifalı bitki yazısını okuyarak bitkisel yollarla kendinizi tedavi etmiş olursunuz. O halde mide ağrılarına iyi gelen 3 şifalı bitki hangileri gelin birlikte onlara bakalım.

1.Papatya

Bilindiği üzere baş ağrılarının kurtarıcısı olan papatya mide ağrılarına da iyi gelmektedir. Papatya spazm, gaz giderici ve iltihaplanma, mide yanması, mide ağrısı gibi sorunların önüne geçmektedir. Papatyanın sakinleştirici özelliği olduğundan dolayı özellikle stres kaynaklı mide ağrılarında alınması tavsiye edilir. Papatya alırken dikkat edilmesi gereken noktalardan biri papatyayı miktarından fazla alınırsa ishale yol açabilmektedir. Bu yüzden papatyayı gereğinden fazla kullanmamanız tavsiye edilir.

2.Rezene

Rezene iltihap giderici olmasının yanı sıra gaz giderici ve mide ağrılarına iyi geldiği çoğu kişi tarafından bilinmektedir. Yemeklerden sonra yarım çay kaşığı rezene tohumu yemeniz sindiriminizi kolaylaştıracak ve midede oluşan gazı engelleyecektir. İsterseniz yemeklerden sonra yemek yerine salatanıza veya yemeklerinize katarak da tüketebilirsiniz. Rezeneyi fazla miktarda tükettiğinizde bulantı, kusma, nöbet veya başka hastalıklara sebep olabilir. Mide ağrısı için rezeneli ürünler kullanmadan önce doktorunuza başvurmanız ve bilgi almanız gerekmektedir. Son olarak rezeneyi epilepsi hastaları ve hamile olanlar kullanmamaları gerekir.

3.Zencefil

Papatya ve rezene gibi gaz giderici özelliği olan zencefil mide ağrılarına iyi gelen şifalı bitkilerden biridir. Bitkisel tıp alanında ısıtan bitkilerden biri olan zencefil bu özelliğinden dolayı alındığında mideyi rahatlatacak ve sindirimin düzenlenmesinde fayda sağlayacaktır.   Zencefilin diğer bitkilerden farkı bulantı ve kusmayı engelleyici olmasıdır. Üstelik bulantı ve kusmayı önleyen ilaçlar gibi yan etkisi de bulunmamaktadır. Mide ağrılarında kullanılması gereken en önemli şifalı bitkilerden biridir. Biz de bu yüzden sizlere zencefil kullanmanızı tavsiye ederiz.

Eğer siz de mide ağrılarınızdan dolayı rahat bir nefes alamıyorsanız yukarda belirttiğimiz mide ağrılarına iyi gelen 3 şifalı bitki yazısını okuyarak mide ağrılarınıza doktorsuz reçetesiz ve ilaçsız çare olmuş olabilirsiniz.