MORİNGA YAĞI YARARI

 

Moringa Yağı Güzellik Uyku Tedavisi

Moringa yağı faydalarına ek olarak, kuşburnu yağı  anti-aging ve koyu lekeler, yaralar ve ince çizgileri azaltmaya yardımcı olmak için c vitamini  ile birlikte anti-inflamatuar ve antioksidan özellikler bulunmaktadır.  pürüzsüz  görünümü sabit tutmak ve lekeyi azaltmaya yardımcı olur, cildi gençleştirir.

Hintyağı risinolik asit (doymamış omega-9 yağ asidi), bu kırışıklıklar içindir, cildi ve aynı zamanda  tedavi ederek  nemlendirir ve koyu göz altı halkaları azaltmaya yardımcı olur içerir.

Çuha çiçeği Yağ , anti-enflamatuar ve deri egzama, sedef hastalığı ve akne gibi cilt bozuklukları için faydalı olmakla birlikte cilt iyileştirici özelliklere sahip, linoleik asittir (açık gözeneklerin kapanmasına  yardımcı olur). Ayrıca, yorgun cildi ve gözleri gençleştirir, kan dolaşımını artırır.

Malzemeler

30  grmoringa yağ

  • 30 gr kuşburnu yağı
  • 1 ½ yemek kaşığı çuha çiçeği yağı
  • 4-5 damla (ya da 2 çay kaşığı) hint yağı

Yol / Yöntem

Bir damlalık şişe satın alın.  şişenin içine doğrudan maddeler koyun içine bir karıştırıcı ile karışımı iyice karıştırın.

Yatmadan önce bu tedaviyi kullanın. Yavaşça yüzünüze masaj yapın. Ayrıca boyun üzerinde kullanabilirsiniz. (Ek antioksidan yararları için, bir jel kapsül E vitamini ekleyebilirsiniz.) Organik yağ karışımıdır, içerisinde katkı maddesi olmadığından korumak size kalmış bir durumdur. Her ne kadar moringa yağı uzun ömürlü olarak tarif edilse de kimyasal içermediğinden siz kullanırken dikkat etmelisiniz. Öyle ki ilk yapacağınız iş bu yağ karışımını koyu renk bir şişede muhafaza etmek olacaktır. Sebebi ise yağın içerisinde buluna kimyasalların güneş etkisiyle etkileşime geçip reaksiyon oluşturup zararlı kimyasallar ortaya çıkarmaktadır. Çoğu yararlı maddenin de etkisi azalmaktadır.

Bununla birlikte sadece koyu renk şişe ile de maalesef iş bitmiyor, sıcaktan ve aşırı soğuktan korumanız gerekiyor. Aynı şekilde güneşin yaptığı etkiyi ısıda yaparak maddelerin etkisini azaltmaktadır. Mümkün olduğunca serin yerlerde ve oda sıcaklığında saklamak önem teşkil eder. Bu yaptığını karışım sadece yağ karışımı değildir, aynı zamanda birçok yönden kompleks bir serum yapmış olursunuz. Dünyaca ünlü markaların çuval çuval para ödediğiniz serumlarıyla aynı işi görecektir, hatta daha iyisidir.

Birçok şeyi aynı anda tedavi eder, ama satılanlar sadece belli bir amaç için üretilir. Yağınız yani serumunuz hazır ama içerisindeki yağlar organik mi? Eğer organik değilse yaptınız karışımdan verim alamazsınız, etken maddeler yok olmuş yerine kimyasallar, çözücüler konulmuştur. Bu sebeple kullandığınız yağa dikkat ederek karışımdan maksimum yarar elde edebilirsiniz. Kullanmadan önce her üründe yaptığınız gibi öncelikle bileğinizin iç kısmında küçük alerji testi yapınız, bir şey olmaması durumunda kullanıma devam ediniz.

Moringa yağı ayrıntılı bilgisi için diğer makalelerimizi de inceleyerek daha çok bilgi elde edinebilirsiniz.

Moringa yağının cilt için faydaları adlı makalemizi inceleyebilirsiniz.