sariksakli-termal-sulu-sampuan-garlexNEMSİZ VE KURU SAÇLAR İÇİN ÇÖZÜM

NEMSİZ VE KURU SAÇLAR

31. Shea Yağı

malzemeler

20 gr kayısı çekirdeği yağı

100 gr shea yağı

20 damla limon

10 damla biberiye

40 gr mısır nişastası

Nemlendirici saç bakım kürü nasıl yapılır?

Shea yağı saçlar için doğal saç kremidir. Bu zararlı UV ışınlarına karşı saçlar için koruyucu bir tabaka görevi görür. Kuru saç tedavisinde shea yağı yardım anti-inflamatuar özellikleri. Bir benmari 100 gr shea yağı eritmek gerekir. Soğuduktan sonra, buna 20 g kayısı çekirdeği yağı ekleyin. Karışımı kırbaç ve limon yağı 20 damla biberiye yağı, 10 damla, ve 40 gr mısır nişastası ekleyin. Iyice karıştırın ve saç üzerinde uygulayın.

32. Kakao Yağı nemsiz kuru saçların çözümü

malzemeler

8gr kakao

6 gr jojoba

6 gr susam yağı

3 gr tatlı badem yağı

Kakao yağı da kuru saçlar için doğal bir bakım ürünüdür. Ham kakao yağı parçalarının 8 gram, jojoba yağı, 6 gr ve susam yağı ya da tatlı badem yağı 3gr karıştırılarak bir macun hazırlanır. Karışım boza kıvamına gelene kadar dinlenmeye bırakın. Su ile saçınızı ıslatın. Avucunuza karışımı almak ve saç üzerinde uygulayın. Bu, şampuanlanması önce ya da bir arıtıcı olarak kullanılabilir.

33. Argan Yağı ile nemli saçlar için formül

Argan yağı bu da saç sağlığını muhafaza etmesi saçlar için yararlı yağ olduğu kabul edilir. Derin klima  etkisi  için kullanılır. Sadece kafa derisi ve saç üzerinde bazen Arganyağı  ile masaj yapabilirsiniz. Sonra, bir ılık ıslak havlu başınızı sarın. Hafif bir şampuan ile 1-2 saat sonra durulayın. En iyi sonuç için, gece bırakın. Bu yöntemi, haftada bir kez uygulayın.

34. Ghee kuru ve yıpranmış saçlara

Ghee saçları besleyen ham yağlar ile zenginleştirilmiştir. Bu bölünmüş saç uçları, saç dökülmesi, kuru saç vb saç telleri ve kafa derisi üzerinde doğrudan  Gheeuygulayın . Şampuan ile bir süre sonra yıkayın. Bu saçı ipeksi yapar. Aynı zamanda doğal bir saç kremi gibi çalışır.

35. Siyah Çay ile saçları nemlendirmek

Siyah çay, kuru saçlar için doğal bir bakım ürünüdür. Sıcak suyu bir bardak alın çay poşeti koyarak siyah bir bardak çay hazırlayın. Saçınızın üzerine dökün. Tüm başınızın üstüne yayınız. 20-30 dakika bırakın ve sonra yıkayın.

36. Ev yapımı Bitkisel Şampuan ile kuru saçlara çözüm

malzemeler

500 gr shikakai

250 gr çemen

100 gr sabun

5 gr köri ve fesleğen yaprakları

Evde bitkisel şampuan hazırlamak için, 500 gr Shikakai, 250 gram çemen,  100 gram doğal sıvı sabun yada bitkisel şampuan, köri yaprakları ve fesleğen yaprakları  gerekiyor. İki gün boyunca güneş altında temiz bir bezle tüm malzemeyi tutmak zorundasınız . Kuru olsun, ince bir toz yapmak için hepsini ezin. Gerektiğinde, saçınızı şampuan su ile

Yukarıda önerilen kürleri ve tedavileri uygulamanın genel olarak yan etkisi yoktur, yararı vardır. Bununla birlikte klinik olarak onaylanmış olan ilaçlarda bile bazen alerji çıktığını bu kürlerdeki bitkilerin de alerji ya da  istenmeyen  sonuçlar doğurabileceğini unutmayın. Herhangi bir rahatsızlık anında lütfen kullanımı durdurun ve şiddetli ise doktorunuza başvurun. Aynı şekilde kullanmadan önce bu bitkisel kürleri doktorunuza danışın, bu kürler öneri amaçlıdır. Kesin çözüm teşkil etmez.