ORGANİK ŞAMPUAN

Organik Şampuan

GARLEX organik şampuan sarımsak özlü bitkisel saç bakım şampuanının hiçbir yan etkisi olmamakla birlikte erkeklerde de bayanlarda da güvenle kullanılabilir. Bu şampuanı kullanan kişiler üzerinde yapılan deneyler de görülmektedir ki saçların dökülmesinin ve saç kaybının durması saç gelişimi için gereken ortamın yapılması ve dolayısıyla daha kalın saç telinin oluşumunun yanında daha saçlı bir yapıya kavuşmak mümkündür. Bu şampuanı en az 3 ay gibi bir süreyle kullanmak gereklidir. Bu süre zarfında saçlarda etkisini belirgin bir şekilde gösterir. Bu saç problemlerine karşın yoğun bir kür uygulamasından sonra GARLEX sarımsak özlü bitkisel saç bakım şampuanını haftada sadece birkaç kez kullanılması bu güzel sonucu pekiştirmeye yetecektir.

Saç problemi yaşayan kişilere önerilen GARLEX sarımsak özlü bitkisel saç bakım şampuanı adından da bilineceği üzere sarımsak bitkisinden yani en etkili saç problemlerine karşı etkili olan bitkiden üretilmiş olup, bunun yanında çinko ve sülfat gibi bileşenlerle de etkinliği en yüksek düzeye çıkarılmıştır. Bunlarla birlikte Pro vitamin B5 ile içeriği güçlendirilmiş saça gereken protein ve vitaminleri vermesi için çalışılan bir organik şampuandır. Böylelikle insanların saç sağlığı için gerekli olan ihtiyaçları vermek organik şampuan olan GARLEX sarımsak özlü bitkisel saç bakım şampuanının işidir.

Geçmişten günümüze kadar çok şey değişmekle birlikte saç için de gerekli olan saç bakım ürünleri ve şampuanlarda değişerek insan sağlığı için faydalı ürünler üretilmeye başlanmış ve özellikle bitkisel olan, tamamen doğal organik şampuanlar imal edilmeye başlanmıştır. Çoğalan insan sayısı ile daha fazla üretim yoluna gidilen şampuan artışının çoğunda kimyasal içerik katılıyor ve bu da saça çok fazla zarar veriyor, saçı yıpratıyor ve hatta dökülmesine ve kelliğe kadar götürüyor. Bu yüzden şampuan seçimi çok önemli bir detay olup, buna önem verilmesi şarttır. Birçok saç problemiyle karşı karşıya kalan insanlar başlarına gelen bu durum yüzünden çözüm arayışına gitmek zorunda kalmış ve yaşadıkları bu saç problemleri onlarda tedirginlik yaparak bunun çaresine bakma yoluna götürüştür. Bu yüzden de bu dertlere derman bulmak amacıyla çeşitli firmalar insanların bu problemlerine çözüm bulmak amacıyla çok sayıda şampuan üretmiş ve bu eğilime gitmiştir. Durum böyle olunca insanlar bu kadar çok çeşitli şampuanlardan hangisini kullanacakları konusunda kararsızlık yaşayarak, bu şampuan seçiminde zorlanmışlardır. Bu yüzden bu durum çok dikkat edilmesi ve üzerinde önemle durulması gereken bir durumdur. Şampuan seçimi, öncelikle nasıl ve ne tür bir şampuan olduğu çok önemli bir faktördür. Çünkü her insanın saç tipi ve saç uzunluğu birbirinden farklıdır. Böylelikle de önce saç tipini belirlememizde fayda vardır. Bu saç belirleme işlemini bir uzman tarafından yaptırdıktan sonra belirlenen saç tipine göre uygun şampuanı seçmek ve kullanmak daha doğru ve uygun bir yol olacaktır. Saç için uygun şampuanın kullanılması saç sağlığı için göz ardı edilemeyen bir etkendir. Saç sağlığı için, saçların asit dengesinin korunması gerekir. Şampuanların çoğu alkalin içerir ve PH faktörü çok fazladır. İşte içinde alkalin olmayan, PH faktörü düşük olan organik şampuanlar tercih edilmelidir. Bu organik şampuanlar içinde bitki özleri yada bitki yağları gibi maddeler içerdiği için saç problemlerini engelleyerek saç için saç bakım kürü olurlar. Mesela ısırgan otu ve yağı saç dökülmesine neden olan DHT ’yi yok ederek saç üzerinde olumlu etki oluşturur. İşte saç için en iyi organik şampuan olan GARLEX sarımsak özlü bitkisel saç bakım şampuandır. Kısmen ya da tamamen olan saç problemlerinin önüne geçerek belli dönemlerde olan ya da uzun zamandır ilerlemiş olan saç sorunlarında da etkisini tamamen gösterir. GARLEX sarımsak özlü bitkisel saç bakım şampuanı, bitkisel ve doğal ürünler içermenin yanında içinde doğal mineraller de bulunduran saç oluşumuna büyük katkı sağlayıp, saç problemlerini en aza indirgeyerek saç sorunları için kullanılan en iyi organik şampuan arasındadır.

Organic Shampoo

GARLEX sarımsak özlü bitkisel saç bakım şampuanı, aynı zamanda vitaminler, mineraller, doymamış yağ asitleri ile saçımızı dıştan beslemeye ve bunun içinde yapabileceğinin en iyisini ve en mükemmelini yapmak için üretilmiştir. İnsandaki hormonların saç üzerindeki olumsuz etkilerini daha fazla azaltarak saç diplerini besler ve saçın ömrünü uzatmaya mümkün olduğunca yardımcı olur. Düzenli kullanıldığı takdirde yeni saç oluşumunu sağlar. GARLEX sarımsak özlü bitkisel saç bakım şampuanı uzman hekimler tarafından onaylandığı gibi, bir de doğal bileşenlerden elde edilmiş olan ve bilimsel etkinliği kullanıp da memnun olan kullanıcıları ile ispatlanmış birçok amaçlı saç şampuanıdır. GARLEX sarımsak özlü bitkisel saç ve saçlı deri bakım şampuanı günde bir kez gönül rahatlığıyla kullanılan tropikal bir üründür. Kullanımı son derece pratik ve losyon kıvamında bir şampuandır. Saçlı ve saçlı deri üzerindeki etkisini tamamıyla gösterir. Ayrıca saçlı deriyi temizleyerek, sağlıklı bir saç gelişimi için gereken ortamı da yapar. Bu şampuan saçların kalınlaşmasını da sağlayarak daha dolgun ve hoş görünmesine sebep olur. Buna ek olarak saçlarınızın kaybettiği nemi geri kazandırır. Saç dökülmelerine karşı bu organik şampuanı kullanırken yanında herhangi bir şampuanı ya da ürünü kullanmaya gerek yoktur.

SON KULLANMA TARİHİ GEÇEN ŞAMPUANLAR:

son-kullanma-ratihi-gecen-sampuanlarZaman zaman elimize son kullanma tarihi geçen şampuanlar geçmektedir. Bu durumda nasıl hareket etmek gerekir?

Son kullanma tarihi dolan şampuanı kullanmakta mahsur var mı? Genel olarak çok sorun teşkil etmez. Tabii üretilen şampuanın içeriği ve kullanılan koruyucu etken maddenin fonksiyonunnu ne kadar yaptığı önemlidir.

Türkiye de şampuanlar için raf ömrü genellikle 3 yıldır. Sağlık bakanlığının izin verdiği süre aralığı bu şekildedir. Aynı koruyucu etken madde 5 yıl koruma sağlayabilir, fakat 5 yıl raf ömrü ürün üzerine yazabilmek için standartların dışında bazı testler ve analizler yaptırmak gerekir.

Böyle bir durumun da ekstra maliyeti olması nedeniyle, üreticeler raf ömrünü genellikle 3 yıl olarak ürün üzerine basmaktadır.