Paçuli Yağının Sağlığa Fararları

paçuli yağı

Paçuli esansiyel yağının yararları antidepresan, antifilojistik, antiseptik, afrodizyak, büzücü, , sitofilaktik, deodorant, idrar söktürücü, ateş düşürücü ilaç, mantar ilacı, böcek ilacı, sakinleştirici ve tonik madde gibi özellikleri vardır.

Bu yağın böcek öldürücü ve böcek itici özellikleri,  böceklerden giysilerin ve kumaşların korunmasında etkilidir. Geçmiş ilerlerken, paçuli esansiyel yağı için daha fazla sağlık yararları tespit edilmiştir, ve şimdi çok yönlüdür.

Antidepresan: Bu yağ insanlar için harika çalışıyor  . Üzüntü veya kayıp duygularını üzerinden almak için onlara yardımcı olur ve yeni umutla doldurur. Paçuli esansiyel yağı çok sık olarak kullanılan aromaterapide kullanılmasının nedeni budur. Onlar başka bir şey için tedavi edici olsa bile, ruhu yüceltir ve hayal kırıklığını uzak tutar ve insanların çoğunda gerginliği rahatlatır. Bu paçuli uçucu yağı teneffüsü beden , zihin hormonları ve çeşitli kimyasal reaksiyonlar üzerinde sahip olduğu etki nedeniyle Serotonin ve dopamin salgılatır.

Antiflojistik: Bu rahatlatır iltihabı iltihabı veya tahriş ateş bir sonucudur, özellikle, ve aynı zamanda ateş kendisinden rahatlama sağlar. Bu paçuli uçucu yağ artrit ve gut gibi koşulların bir deri geniş bir dizi, hem de iç enflamasyonun tedavisinde yararlı olduğu anlamına gelir.

Antiseptik: Paçuli esansiyel yağı  enfeksiyonları gelişmekte ve septik hale gelenlerden ve ülserlerden oluşan durumlarda yarayı korur.Yara paslı, demir nesne çizildiğinde eğer deride küçük yaralar oluşmuşsa tetanoz gibi çok daha ciddi enfeksiyonlara yol açabilir çünkü bu, belki de bu yağın en önemli özelliğidir,uçucu yağ da bu olasılığa karşı korur.

Afrodizyak:  Paçuli Yağı cinsel sorunlar iktidarsızlık, libido kaybı, cinsel ilgisizlik, erektil fonksiyon bozuklukları, cinsel soğukluk, cinsel ve anksiyete gibi sorunların çözümünde etkilidir. Erkekler hem de kadınlar da cinsel dürtüyü artırır cinsel hormonlar, östrojen ve testosteronu uyarır. Paçuli uçucu yağı yüzlerce yıldır afrodizyak olarak kullanılmıştır.