PAPATYA GİBİ DOĞAL GÜÇLÜ SAÇLAR VE PAPATYANIN SAÇA FAYDALARI

papatyanin-saca-faydalari Papatya saça çok faydalıdır. Kadınlar yüzyıllardır başta saçın rengini açmak için kullanılır. Saçlara papatya maskesi yaptığınızda saçlarınız daha da güçlenir ve parlar.

Papatyanın gelen faydaları neler?

Ilıman bölgeler de deniz seviyesinden dağın tepesine kadar yetişir ve dünyaca ünlü etkisi ise sakinleştirici olarak kullanılmasıdır. Aynı zamanda iltihaplı ve tahriş olmuş derinin tedavisinde kullanılır,bebek pişik kremlerinden,losyonlara kadar çeşitli yerlerde bu yüzden kullanılır.

Öncelikle papatyanın alerji yaptığını ve bunun çok genel bir olay olduğunu unutmayın. Kullanmadan önce mutlaka bileğinizin iç kısmında deneyiniz.

PAPATYANIN SAÇA FAYDALARI

Papatyalı saç bakım kürü – 1

Saçlarınız için papatyanın faydaları çoktur bir örnek maske yapalım.

2litre su

2 avuç papatya

Kaynamış suya iki avuç papatya atınız,bekletin ılıklaşınca tüm saça uygulayın. Güneşe çıkın kuruyuncaya kadar bekletin, haftada 3-4 kez yapabilirsiniz. 1 ay sonra  saçınızın açılmaya başladığını göreceksiniz.


Papatya saç bakım maskesi sa için faydası / kür – 2

papatya-sac-kuru1 kase yoğurt

1kase papatya suyu

1 çay kaşığı lavanta yağı

1 çay kaşığı badem yağı

Papatya suyu, yoğurt, lavanta ve badem yağı karıştırılır. Saç diplerinden uçlara kadar komple sürün. 30 dk bekletin uygun şampuanla yıkayın.

Zarar vermeden vakit harcamadan saç renginizi açmak için şampuanın içine ekleyebilirsiniz. 1 şişe şampuanın içine 4-5 yemek kaşığı papatya suyu ekleyerek kullanabiliriz. Her kullanımdan önce çalkalayın.

 Saçların rengini açmak için papatya nasıl kullanılır?

Saç renginizi açmak için  banyo çıkışı son durulama suyunuzu papatya suyuyla yapabilirsiniz.

Saç rengini açmanın yanı sıra saç döküntülerine ve kepeklenmeye yardımcı olur. Sebepsiz kafa derisi kaşıntılarına da iyi gelir.

Piyasadaki doğal içeriklerle zenginleştirilmiş papatya özlü kremleri ve şampuanları tercih edebilirsiniz.

Papatya, Papatya Yağı Ve Saça Faydaları