PARFÜM NASIL DAHA KALICI GETİRİLEBİLİR ?

Cilt Bakım

PARFÜM NASIL DAHA KALICI GETİRİLEBİLİR ?

Bir Fransız buluşu olan parfüm özellikle kadınların en çok sevdiği kozmetik ürünlerden biridir. Her çeşit bitkinin özlerinin alınması ve damıtılması ile yapılan parfüm son yüzyılda en çok kullanılan kozmetik ürünler arasındadır. Aynı zamanda da erkekler için de en sevilen kozmetik ürünlerden biridir parfüm. Özellikle bir çok kadın ve erkek için parfümün kalıcı olması oldukça önemlidir. Parfümün kalıcı olması için seçilen ağır parfümler aksine kalıcı olmayıp çok daha boğucu kokulara sebep olabilirler. Bu yüzden parfümün kesinlikle tene uyumlu seçilmesi gerekiyor. Çünkü parfümün kalıcı olması sizin cilt tipinizden, gün içinde ne kadar terlediğinize kadar değişen bir durumdur. Ancak yağlı bir cilde sahip olanlar bu konuda çok daha şanslılardır. Çünkü parfüm de bitki özlerinin hayvansal yağlarla birlikte damıtılarak yapıldığı için ciltteki yağla benzerlik gösterip çok daha cilde yapışacaktır. Ancak cildiniz yağlı değilse ya da parfümünüzün ne olursa olsun çok daha kalıcı olmasını istiyorsanız birkaç tüyo işinize yarayabilir.

1.PARFÜMÜNÜZÜN DUŞ ÜRÜNLERİNİ ALIN

Eğer kullandığınız parfümün duş ürünleri var ise kesinlikle kullanmalısınız. Çünkü duş alırken kullandığınız ürünler gözenekleriniz açık olduğu için teninize çok daha fazla işler. Bu yüzden parfümünüzün duş ürünlerini kullanmak parfümünüzü daha kalıcı hale getirecektir.

2.DUŞTAN SONRA PARFÜM SIKIN

Duş aldıktan sonra gün içinde en çok terlediğiniz bölgelerinize parfüm sıkmak gün içinde daha çok parfüm kokmanıza neden olur. Özellikle kulak arkası, dirsek içleri, bilekler ve omuzlar kokuyu en çok yayacak bölgelerdir.

3.SAÇ FIRÇANIZA PARFÜMÜNÜZDEN SIKIN

Özellikle banyo yaptıktan sonra ıslakken saçlarınızı dipten uca tarayın. Daha sonra sürekli kullandığınız parfümünüzü saç fırçanıza sıkın ve ıslak saç uçlarınızı saç fırçanız ile tarayın. Bu saçınızın gün içinde her rüzgâr estiğinde daha çok parfüm kokmasını sağlayacaktır.

4.PARFÜMÜNÜZÜN VÜCUT LOSYONUNU KULLANIN

Eğer sürekli kullandığınız parfümünüzün vücut losyonu ya da el kremi gibi yan ürünleri var ise kesinlikle kullanın. Vücudunuza parfümünüzün losyonunu sürmeniz parfümün kalıcılığını oldukça arttıracaktır. Aynı zamanda var ise parfümünüzün pudrasını koltuk altına sürebilirsiniz.

5.KIYAFETLERİNİZİ PARFÜMÜZ İLE ÜTÜLEYİN

Kıyafetlerinizi giymeden önce ütülerken parfümünüzü kullanın. Ütünüzün su haznesine birkaç damla parfümünüzden damlatın. Bu sayede kıyafetlerinizi parfümlü su ile ütülemiş olacaksınız. Ütünün sıcaklığı ile kıyafetinize parfüm çok daha fazla nüfuz edecektir. Böylelikle tüm gün kıyafetlerinizde parfümünüz çok daha kalıcı olacaktır.