SAÇ BAKIM KREMLERİ

Saç Bakım Kremleri

Bilindiği gibi saç bakımında saç bakım kremlerinin yeri ve önemi de tartışılmayacak kadar büyüktür. Hele ki kimyasal madde içermeyen ve tamamen doğal olan saç bakım kremleri tercihler arasındadır. Çünkü sıradan saç kremleri saç köklerini beslemeyeceği gibi aksine saç dökülmelerini de önlemez. Güçsüzleşen ve gün geçtikçe zayıflayan saçlar daha fazla bakıma ihtiyaç duyarlar. İşte bu sebeple üretimleri yapılan saç bakım kremlerinden olan zeytinyağı özlü saç bakım kremi, doğal zeytinyağı özü ile içeriği zenginleştirilmiş ve kullanımı sayesinde saç tellerinin kökünden uç kısımlarına kadar derinlemesine etki ederek saçları besler, canlandırır ve yenilenmesine yardımcı olur. Saç uçlarında oluşan kırılmaları ve çatallaşmaları engeller. Saçlarda daha fazla yumuşaklık, parlaklık ve ipeksi bir görünüm sağlayarak, ayrıca uzun süreli ekstra dolgunluk ve hacim kazandırır. Nemlendirici özelliği ile saçların daha kolay taranmasına yardımcı olur ve saç derisine uyumu ile doğal bir denge sağlar.

Doğal ve bitkisel ürünler, kozmetik ve kimyasal ürünlere her zaman karşıdır. Doğal olanı kullanmak hem sağlığımız hem de çevre açısından daha faydalı olduğundan bu tür ürünleri kullanmak her zaman bizim için bir avantajdır. Yalnız önemli bir nokta var, bitkisel olan doğal ürünlerde bazı sıkıntı vardır ki o da şudur; bilindiği üzere bitkilerin çok çeşitli türleri vardır ve hepsini ve bunların faydalarını bilmek o kadar da mümkün değildir. Bunun için bitkisel özlü ürünleri kullanırken, faydasını görmek için uzun bir süre kullanmak gereklidir, ancak o şeklide yararını görürüz. Ya da bu bitkisel ürünlerin özleri çıkarılırken uygun koşullarda çıkarıldığından emin olamıyorsanız dürüst ve kaliteli olan ürünü ve firmayı bulmak önemli bir detaydır. Bu yüzden bir ürünü alırken müşteri memnuniyeti ve kullanıcılarının fazla olması özelliğine dikkat edip ürünü almak bir çeşit güven söz konusu içerdiğinden bunu bilerek almak bize daha fazla yardımcı olacaktır.

Saç Bakım Kremi

Saç dökülmeleri için olan saç bakım kremleri, PH değerleri ile saç derisine uyumlu olmak zorundadır. Şampuan sonrası saçlara uygulanıp kökten uca kadar bakım yapması gereklidir. İçeriğinde B5 vitamini olanlar sayesinde saç kökünü ve saç tellerini onarmaya yardımcı olması bakımından daha etkindir. İçinde özellikle C vitamini olması da, saçın nem dengesini koruyarak, saç ve saç derisinin sağlıklı olması açısından destektir. Kökten uca beslenen saç kadifemsi bir yapıya dönerek, görüntüsüyle ışıl ışıl olur ve parlaklık kazanır. Saç dökülmesi sorunu yaşayan kişilerin sürekli ve düzenli kullanmaları tavsiye edilen saç bakım kremlerinin, saç tipinize uygun olanlarını kullanmakta fayda vardır. Kullanımları genelde temiz ve durulanmış ıslak saça uygulanarak saç diplerinden saç uçlarına kadar 3 dakika masaj yaparak beklettikten sonra bol su ile durulanarak olur. Ayrıcabazı saç bakım kremleri vardır ki, bunlar tamamen doğal ürünlerden oluşan kendiniz de yapabileceğimiz saç bakım kremleridir ki, onlar da şöyledir: 2 yemek kaşığı bal, 2 yemek kaşığı gliserin, çeyrek fincan adaçayı ya da papatya çayı. Bunları iyice karıştırdıktan sonra cam bir şişeye alın ve iyice çalkalayın, daha sonra bitkileri süzüp şişeye tekrar koyun. Bu şekilde bir saç bakım kremi elde etmiş oluruz bu hazırlanan karışımı saç ve saç diplerine sürüp yarım saat beklettikten sonra durulayın.

Yarım muzu ezip püre haline getirdikten sonra içine, 1 tatlı kaşığı badem yağı, 1 tatlı kaşığı bal ve 2 yemek kaşığı yoğurdu ekleyip karıştırın ve krem kıvamına gelince saçlara masaj ile sürün, ardından başa bone takarak en az 1 saat bekledikten sonra yıkayın. Bu uygulamayı 15 günde 1 yapın. Bu saç bakım kremiyle saçlar hem çok yumuşak, hem çok parlak hem de canlı olacaktır. Ve ayrıca tüm saç tipleri içinde uygun olan bir uygulamadır.

Yağlı saçlar için uygulanması gereken bir saç bakım kremi vardır ki oda şöyledir: 2 yemek kaşığı gliserin, 3 te 1 fincan sıcak su, 2 yemek kaşığı sıvı lesitin, 2 yemek kaşığı bal ve 2 yemek kaşığı adaçayı, 2 çorba kaşığı süt tozu. Adaçayını sıcak suda demleyip süzdükten sonra diğer malzemeleri de içine ekleyip bunları bir kapta iyice karıştırdıktan sonra temiz yıkanmış ıslak saçlarınıza sürün ve en az 5 dakika beklettikten sonra saçlarını bol ılık suyla durulayın.

Aşırı yıpranmış saçlar için olan saç kremi: 3 yemek kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı saf zeytinyağını iyice karıştırın ve banyoda şampuanlı olan saçlarınıza sürün. 15 dakika bu şekilde bekledikten sonra ılık suyla saçlarınızı durulayın. Kuru ve yıpranmış saçlarınızın canlanıp parladığını ve etkisini göreceksiniz.

Saçlara yumuşaklık ve parlaklık katan saç bakım kremi: 1 tutam atkuyruğu otunu 1 fincan suda birkaç dakika kaynatın ve yıkanmış temiz olan saçınıza bunu sürün ve o şekilde kurutun saçlarınızda kalsın bitkisel olduğu için saçlara bir zararı yoktur.