SAÇ ÇIKARICI BİTKİLER VE EN ETKİLİ DOĞAL YÖNTEMLER

Saç çıkartıcı derken anlaşılması gereken saç kökleri ölmemiş, minik tüy şeklinde bulunan saç kıllarının kaliteli beslenerek zaman içinde hacim kazanmasıyla kalınlaşan saç sapı yaklaşık 6-12-18 ay gibi bir süreçte diğer incelmemiş normal saç kıvamına gelmesi halidir. Bu nedenle saç çıkarıcı bitkiler genel olarak saç köklerindeki kılcal damarlarda kandolaşımını tetiklemeli ve saçın ihtiyacı olan besinleri bolca içermelidir. Bu sağlandığı zaman ürünün formatı önemli değildir ve büyük oranda sonuç verecektir. Ama saç kökü ölmüş ise o bölgede saç çıkarmak mümkün olmaz. Kök olmayan yerden ağaç çıkmaz.

Saç Çıkarıcı Bitkiler

Kuşkusuzdur ki doğada bin bir çeşit bitki vardır. Her birinin farklı özellikleri ve farklı yaradılış amaçları vardır. Yaradan hiçbir bitkiyi öylesine hiçbir şeye yaramayacak şekilde yapmamıştır. Hepsinin bir amacı bir işlevi vardır.

Doğada yer alan bitkilerin kıymetini ne yazık ki bilmiyoruz. Bitkiler şifa aramak yerine ilaçlara sarılıyor. İlaçlardan antibiyotik vb. kimyasal ürünlerden medet umuyoruz. Tıp ilmini ya da ilaçları kötülemiyoruz fakat ilaçlar ve kimyasallar ne yazıktır ki insanları olumsuz etkiliyorlar. Öyle ki bazı ilaçlar saç dökülmesini tetiklemekten tutun birçok farklı hastalığa neden olabiliyorlar. Oysaki bitkiler bilinçli bir şekilde kullanıldığında doğru yöntem ve doğru miktar ile kullanıldığında birçok hastalığa iyi gelmektedirler. Bitkilerin her birinin çeşitli faydaları vardır. Sağlıklı ve uzun yaşayan milletlerin, insanların bu yaşam sırlarına göz attığımızda bitkiler ile iç içe oldukları gözlenmektedir.

Günümüzde artık milletimizde de gelişme vardır. Milletimizde artık bilinçlenmekte ve bitkilere bitkisel ürünlere yönelmektedirler. Özellikle saç çıkarıcı bitkiler araştırılıp problemi çözmek amaçla kullanılmaktadır.

Gelelim bitkilerin saçtaki etkilerine saç dökülmesi 7 den 70 e her kesimi ilgilendiren bir sorun haline gelmiştir. Günümüzde bunun birçok farklı sebebi vardır. Stres, aşırı üzüntü, sinir yeterli beslenememe, demir eksikliği gibi sebepler temel saç dökülmesi nedenleridir. Tüm bu nedenlerin çözümü doğadaki bitkilerde mevcuttur. Bazı bitkilerin saç çıkarıcı özellikleri vardır. Tabi (saç kökleri ölmemiş ise) bu bitkiler yüzyıllardan beri saç ile ilgili rahatsızlıklarda kullanılmaktadırlar. Nedir bu saç çıkarıcı bitkiler.

Saç çıkarıcı doğal yöntemler: Öncelikle eğer saç için yararlı bitkilerden söz edilecek olursa en başta konuşulması gereken bitki sarımsaktır. Sarımsak yüzyıllardan günümüze dek birçok hastalığın devası olmuş yararları tartışılmayacak kadar çok bir bitkidir. Sarımsağın bu faydalarından bir tanesi de saça olan faydasıdır. Sarımsağın saça faydası gerçekten küçümsenmeyecek kadar çoktur. Bunlardan bir tanesi de saç çıkarıcı özelliğidir. Öyle ki saçkıran hastalığında dahi eskilerden beri kullanılan en etkili tedavi sarımsakladır. Sarımsak şekil olarak bakıldığında saçları olan insan kafasını andırması ile bizlere verilmiş büyük bir nimettir.

 

SAÇ ÇIKARICI EN ETKİLİ DOĞAL YÖNTEMLER


Bir diğer saç için faydalı ve saç çıkarıcı özelliği de bulunan bitkiler arasında buda ısırgan otudur. Isırgan otu da saç için faydalı bir bitkidir. Aynı zamanda ısırgan otu saç dökülmesinin genetik sebebi olan ANDROGENETİK ALOPESİ yani vücutta gereğinden fazla DHT hormonunun salgılanması ve bu kötü huylu DHT’nin saç köklerine tutunarak saçın gelişimini engellemesi şeklinde gelişen bir saç dökülmesi rahatsızlığıdır. Genellikle Erkeklerde görülür işte bu tip saç dökülmesinin engellenmesinde kullanılan ısırgan otu etkilidir. Isırgan otunun en güzel özelliği kötü huylu DHT salgılanmasını dengelemesidir. Bu sayede saçların gelişimine engel olan ve saç dökülmesine sebebiyet veren DHT hormonunun kötü etkilerinden korunmuş oluyoruz. Bu kısmı ile ısırgan otu çok önemli bir bitkidir.

Sarımsak ve ısırgan otu temelde saç dökülmesinin kuvvetli nedenlerinin çözülmesinde etkili rol oynayan bitkiler arasındadır. Bunların yanı sıra saçı besleyen ve saç çıkarıcı etkiye sahip ve yardımcı bitkilerde vardır. Bu bitkilerde saçı besler ve onun daha canlı ve gür bir şekilde çıkmasına yardımcı olurlar.

En etkili saç çıkarıcı bitkiler: Bu bitkilerden de bahsetmek gerekirse öncelikle menekşeden başlayalım menekşe saçın canlılığının korunmasında ve saçın beslenmesinde önemli rolü olan bir bitkidir. Menekşenin saça uygulandığında faydaları saçı daha canlı göstermesi ve rengini daha ışıltılı bir şekilde göstermesi ve saçı derinlemesine beslemesi en büyük faydalarındandır.

Menekşenin yanı sıra papatya da saçı beslemesi ve saça hacim kazandırma özelliği ile saç için önemli bitkilerdendir.

Bir diğer saçı besleyici bitki ise avokadodur. Avokado; içeriği itibarı ile hücre yenileyicidir. Saçta ve saç derisindeki eski dokuların onarılmasında ve yeniden saç oluşumunda etkili bir bitkidir avokado.

Daha sonra saç için önemi olan ve saçı besleyen bir diğer bitki ise buğdaydır. Buğday da içeriğindeki zengin e vitamini sayesinde saçı besler ve cansız mat saçların daha canlı ve parlak bir şekilde çıkmasına yardımcı olur.

Saça iyi gelen bitkiler bunların dışında da sayılabilir ve bunlar ihtiyaca göre çoğaltılabilir. Fakat başlıca önemli olan saç denince akla gelmesi gereken bitkileri saymaya çalıştık bu yazımızda.

Bitkilerin saça bir diğer faydası saça kimyasallardan daha çabuk nüfus etmeleridir. Bu özellikleri ile kimyasallardan daha faydalı hale gelir bitkiler. Bir diğer kimyasallara oranla iyi yönleri ise vücudun bitkilere daha iyi uyum sağlayışıdır. Yani vücut bitkilerdeki besinleri daha çabuk algılar. Ve kendinden gibi kabul ederek hemen işleme alır. Ve tüm bunların yanı sıra bitkilerin en güzel yönü yan etkileri ve zararları yoktur.

Bitkilerin bu etkilerini araştırdık ve en sonunda sizler için saç dökülmesi probleminize çözüm olacak bir formül geliştirdik. GARLEX sarımsak özlü şampuan içeriğindeki yoğun sarımsak özü ile saçlarınızın dökülmesinin durmasına hacim kazanarak yeniden çıkmasına yardımcı olacak. Bolca beslenen saç çıkarıcı bitkiler içermesiyle etkinleşir.

Ayrıca GARLEX sarımsaklı şampuanın içeriğinde sarımsaktan başka ısırgan otu, avokado, papatya, menekşe, buğday, çinko ve PRO vitamin b 5 ile saçınızın ihtiyaç duyduğu besinleri bitkiler yardımı ile vermeyi amaç edindik.

Üreticiden güzenle tedarik edebileceğiniz ürünler, sonuç almanız için etkili olacaktır. Binlerce sonuç almış müşteri yorumları için diğer sayfaya geçiş yapıp, görselleri inceleyebilir, yorumları okuyabilirsiniz.