SAÇ DERİSİNDE OLUŞAN EGZAMA

Saç derisinde oluşan egzama, saç dökülmesi ya da kaşıntı gibi pek çok sorun, son zamanların hastalığı olarak görülmektedir. Bu hastalıklar aslında kişilerin gereken saç bakımını yapmamalarından da kaynaklanmaktadır. Saç bakımı konusu ince bir durum olduğundan aslında basit uygulamalar olsa da, kişiler bunları yeri geldiğinde yapmamaktadır. Kişiler saç bakımı ve saç sağlığı konusunda bildikleri pek çok bilgi aslında doğsac-derisinde-egzamaru sanılırken yanlış olmaktadır. Bu yanlışları düzelterek, doğrular bulunmalı ve saç derisinde oluşabilecek sorunların önlenmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra, saç derisinde yer alan kaşıntı, pul pul dökülme ve iltihaplanmanın sonunda saç derisinde oluşan egzama kendini göstermektedir. Saç derisinde egzamaya yol açan türü ise kepekten
kaynaklanmaktadır. Saç derisinde oluşan egzama, kullanılan ürünlerin alerji yapması, sedef hastalığı ya da saç derisinde kuruma gibi sebeplerden dolayı oluşmakta ya da bu sebeplere benzer şekilde ortaya çıkmaktadır.

Egzama Belirtileri

 • Saç derisinde kaşıntı
 • Kızarıklık
 • Saç derisinin pul pul dökülmesi
 • Saç derisinde iltihap akması
 • Kafa derisinde küçük boyutlarda şişkinlik
 • Kulağa yakın yerlerde oluşan egzama sonucu kulak akıntısı
 • Saç derisinin normalden fazla yağlanması ve yağ tabakalarının oluşması gibi belirtiler, egzamaya işaret olmaktadır.

Saç derisinde ki Egzama Nedenleri

 • Saç derisinde yer alan sebum salgısı, saçta ki yağ dengesini ölçen ve ayarlayan bir salgı olmaktadır. Ancak sebum gereğinden fazla salgılanır ise, saç derisinde normalden daha fazla bir yağlanegzama-belirtilerima olmaktadır. Böylelikle saç derisinde ki yağ temizlenmediği sürece, saç derisinde daha çok sorun yaşanmaktadır. Bu sorunlara bağlı olarak saç derisinde egzama meydana gelmektedir.
 • Yağlanmanın yanı sıra, saç derisinde oluşan kepek saç bakımında oldukça zor bir durum olmaktadır. Kişiler, kepek sorununa gerekli bakımı ve özeni göstermezler ise saçlarda ki kepek artmak ile birlikte kepeğe bağlı olarak saç diplerinde mantar sorunu da ortaya çıkmaktadır. Bu mantar, saç derisinde oluşan egzamayı da beraberinde getirmektedir. Bu yüzden kişilerin saç derisinde oluşan sorunlara dikkat etmesi gerekmektedir.
 • Egzama oluşumunda, kişiler bazı durumlarda etkili ve engel olamamaktadır. Bu nedenlerden biri, hava kirliliğinden etkilenen saç derisi olmaktadır. Gün içerisinde zararlı güneş ışınları, kirli havadan dolayı saçlar oldukça etkilenmektedir. Akşamları sadece ılık su ile durulanarak, gün içerisinde etkilenen saçlar temizlenebilir.
 • Aileden gelen genetik sorunlardan dolayı, saç derisinde egzama, yağlanma, saç dökülmesi ya da kepek gibi sorunlar oluşmaktadır.cocuklarda-egzama-belirtileri
 • Kullanılan saç ürünlerinden dolayı, hassas ciltlere sahip kişilerde alerji oluşmaktadır. Alerjiler, kaşıntıya ve kızarıklığa da yol açmaktadır. Böylelikle saç derisinde yaralar meydana gelmekte, sivilceler çıkmaktadır. Bu sivilceler ve yaralar belirli bir süre sonra, kepek ya da egzama sorununa yol açmaktadır.
 • Kepek, saç dökülmesi gibi saç sorunlarının başlıca nedenlerinden biri olmakta ve bu sorunun başlıca nedeni kişilerin hayatlarında yaşadıkları stres olmaktadır. Stressiz ve sorunsuz bir hayattan ne kadar uzak olunursa, kişilerin hem ruh hem vücut hem de saç sağlıkları yerinde olmaktadır.

Saç dersi, saç egzeması ile ilgili sorunu olan müşterilemiz kepek şampuanı ürününü deneyebilir. Yada telefon ile iletişime geçip kendilerine özel ürün üretilmesi için talepte bulunabilirler. Sizinde bildiğiniz üzere bu tür durumlarda sonuç almak zaman alabilir. Sorun ile ilgili detaylı bilgi gerekebilir.

Egzama şampuanı olarak kepek şampuanı, termal şampuan yada sarımsaklı şampuan kullanılabilir.

Ürünler sekmesine geçebilirsiniz.

sac-egzamasi-sampuan