Saç Dökülmesi Hangi Hastalıkların Belirtisidir

SAÇ DÖKÜLMESİ HANGİ HASTALIKLARIN BELİRTİSİDİR?


Günümüz hastalıkları sebepleri çoğu zaman beslenme kaynaklı olmaktadır. Dünya sağlık örgütü (WHO) açıklamaları bu noktayı net bir şekilde aydınlatmaktadır. Açıklama da derki, doktora giden her 100 kişiden 70’i yetersiz, dengesiz, eksik yada yanlış beslenme kaynaklı olarak doktora gitmektedir. Yani dünya üzerinde 100 hastalığın 70 tanesi sonradan bizim yanlış beslenme ve yanlış yaşam tarzımızdan kaynaklanmaktadır.

Saç dökülmesi vücutta hangi hastalıkların belirtisidir?
Dünyaca ünlü uzmanların açıklamalarına göre bu gün sadece çinko minerali eksikliği vücutta 200’ün üzerinde (raşitizm, çocuklarda fiziksel ve zihinsel gelişememe, vücutta proteinin yeterli işlenememesi, kısırlık, görme kaybı, işitme kaybı, duymada eksilme, tatalma eksikliği gibi) hastalığın sebebi olabilmektedir. Saç dökülmesi de elbette bazı hastalıkların belirtisi olabilir.

Hair lossÖrneğin demir eksiliği , çinko eksikliği gibi vücutta bazı minerallerin eksik olması çeşitli hastalıkları tetikleyeceği gibi saç dökülmesini de tetikleyebilir. Bunun en büyük nedenlerinden biri vücuttaki besin dağılım sıralamasıdır. Çünkü vücut organlara besinleri dağıtırken organın beden üzerindeki önemi baz alınmaktadır. Vücut, yapıcı tarafından bu şekilde proglamlanmıştır. Hayati öneme sahip organlar (böbrek,kalp,akciğer,karaciğer vb) dururken vücuda gelen besinleri (vitaminler, mineraller, protein ve aminoasitler) tutup saç, tırnak, cilt gibi hayati önemi olmayan organlara göndermez.

Eğer vücutta çeşitli nedenlerle besin eksikliği olduğunda, yada besin tüketimini artıracak stres gibi durumlar meydana geldiğinde ilk olumsuz etki kişini metabolizmasına bağlı olarak hayati öneme sahip olmayan organlarda yansıması olacak ilk o organlar negatif etkilenme yaşayacaktır.
Esasında saç dökülmesi, cilt problemleri, deri hastalıkları gibi hayati önem taşımayan rahatsızlık ve hastalıklar bize vücut içinde birşeylerin yolunda gitmediğini haber vermektedir.

Sadece “saç dökülmesi hangi hastalıkların belirtisidir” şeklinde düşünerek olayı sadece saç dökülmesine indirgememek ve hangi organların çalışmasının aksadığını, yada yaşam tarzımızın neresinde bir yanlışlık var (içki,alkol,düzensiz uyumak,dengesiz beslenme vb), aşırı stres mi, dengesiz beslenmemi konularına da eğilmek hem saç dökülmesi hangi hastalığın belirtisidir konusunu çözmemizde hemde vücut için genel sağlığımızı korumamızda büyük önem arzetmektedir.

saclarda-dokulme-hangi-hastaligin-sebebiyle-olurBiz garlex ailesi olarak saç bakım ürünlerimiz yanında “SPİRULİNA” bitkisinide şiddetle öneriyoruz. Neden spirulina kullanmalıyız? Spirulina doğada yetişen ender bitkiler arasındadır. İçeriği o kadar zengin besin içerirki gerçekten gördüğümüzde bizi de şaşırtmıştır. %60-70 oranında protein, vitaminler, mineraller adeta bir komplekstir. Ayrıca hiçbir işlev görmeden, her hangi bir katkı maddesi katılmadan %100 doğal olarak hemde pratik kullanım şeklinde kullanıma sunulmaktadır. Spirulina’nın kapsül yada tablet şeklinde olması sizi hiç bir şekilde tedirgin etmesin. Havuzdan toplanan spirulina yaprakları doğal hali bozulmadan toz şekline getirilip kapsül yada tablet haline getirilmektedirler. Ayrıca lezzetli olmaması da bu şekil kullanım için avantaj sağlar. Ispanak, lahana, pırasa gibi bir bitkidir.

Bir çok hastalığın tedavisinde kullanılabildiği gibi hastalıklara yakalanmamak için hasta olmadan kullanılmasıda yaygındır. Garlex saç bakım ürünleri kullanırken “saç dökülmesi hangi hastalıkların belirtisidir” gibi bir arayışla bu siteyi ziyaret ettiğinize göre bu ürünü de mutlaka kullanmalısınız. Hem doğal hem verimli hemde pratik kullanımlı. Günümüz şartlarında yoğun tempo ile koşuşturmacayla geçen hayatımızda önemli bir besin takviyesidir.