Saç Dökülmesi İçin Neler Yapılmalı

Saç Dökülmesi

Saç Dökülmesi İçin Neler Yapılmalı

Mevsimsel olarak saç dökülmeleri elbette herkes tarafından yaşanmaktadır. Bu durum sorun olarak algılanmasa da bazı zamanlar bu durum mevsimsel rahatsızlıkları aşmaktadır. Saç dökülmeleri çoğu zaman Stres, ameliyat, Doğum, Ateşli Hastalıklar, Dengesiz beslenme, Vitamin eksikliği, Yanlış diyetler, Sigara ve alkol kullanımı, yanlış kozmetik ürünler saç dökülmelerine sebep olan nedenler arasında yer almaktadır. Saç dökülmelerini önleyebilmek adına birçok doğal yöntemler yer almaktadır. Fakat bunlar çözüm olmadığında Saç dökülmesi için neler yapılmalı gibi sorular yer almaktadır. Bu sorulara cevap bulabilmek aslında çok zor olmamaktadır. Tüm bu sorulara cevaplar bulabilmek için sadece küçük bir analiz yapılması yeterli olmaktadır.

Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir

Saç sağlığını eski haline getirebilmek için birkaç tüyo yer almaktadır. Bu tüyolar kontrollü olarak uygulandığında saçlar eski haline dönebilecek ve daha parlak güçlü saçlara sahip olunabilmektedir. Saç ve saç derisine zarar veren tüm ürünlerden uzak durmak ve mümkün olduğu kadar kullanmamak gerekmektedir. Protein ağırlıklı besinler tüketilmeli ve asla kimyasal içerikli şampuanlar kullanılmamalıdır. Bu durumda en sağlıklı olan Garlex gibi şampuan içeriklerinde kimyasal kullanmayan ve bitkisel ürünler kullanmakta olan firmalar tercih edilmelidir. B gurubu vitaminler alınarak saçların dökülmesi önlenebilmektedir. Demir ve çinko eksikliği bulunan kişilerde saç dökülmeleri çok fazla olmasından dolayı vitamin eksiklikleri giderilmeli ve gerekli ilaçlar kullanılmalıdır. Aynı zamanda karbonhidrat ağırlıklı besinler çok fazla tüketilmemelidir.

Saç Dökülmesi Yaşamamak İçin Önemli Tüyolar

Saç dökülmesi yaşamamak için yapılması gereken yüksek miktarda A vitamini tüketilmesi saç dökülmelerine sebep olmaktadır. Saç dökülmesini önlemek adına A vitamini alınmayarak sağlık sorunu giderilebilmektedir. Stres de aynı zamanda saç dökülmelerine neden olmasından dolayı mutlaka stresten olabildiği kadar uzak durmak gerekmektedir. Sigara ve alkolden mutlaka uzak durulması ve saç sağlığının düşünülmesi gerekmektedir. Sigara ve alkol alışkanlık haline geldiğinde saç dökülmeleri artarak ilerleyen günlerde kellik sorunları yaşanmasına sebep olmaktadır. Saçı her gün yıkamak doğru gibi dursa da aslında yapılan en büyük yanlışlardan biridir. Saçlar en fazla 2 veya 3 günde bir ph değeri 5.5 değerinde olan bitkisel garlex ürünleri ile yıkanmalıdır. Saçların sık aralıklar ile yıkanması saç derisinin yağ dengesini bozarak saçların daha sık aralıklar ile yağlanmasına neden olmaktadır. O nedenle mutlaka saçların sağlıklı kalmasına özen göstermek gerekmektedir. Jöle gibi ürünlerden uzak kalarak saç kremleri kullanılması halinde sağlıklı ve dökülmeyen saçlara sahip olmak mümkündür.