Saç Dökülmesine Karşı En İyi Şampuan Hangisi Markaları

Saç dökülmesine karşı en iyi şampuan hangisi, iyi markaların özellikleri ne olmalı?

a) Bitki yağları içermeli (Doğada yağ ile beslenen tek canlı saçlardır, her şey su ile beslenir saçlar yağ ile)
b) Vitamin, mineral ve protein içermeli
c) Kılcal damarları açıcı ve genişletici bitkiler içermeli

Saç dökülmesini önleyici bitkileri içeren şampuanlar etki olarak daha hızlı sonuç almanızı sağlar. Formülünde içerik zengin ve bitki çeşitliliği fazla ise daha etkili sonuç almanızı tetikler. Çünkü her bitki her bireyde aynı etkiyi göstermez. Herkesin kendi bünyesine saç dökülmesine karşı daha yoğun etki gösteren bitkiler vardır. Bu bitkilere göre maksimum verim yada düşük verimli sonuçlar oluşmaktadır.

Hangi marka şampuanlar saç dökülmesine karşı daha iyi?

Bu makalemizde saç dökülmesini önlemek ve durdurmak için en etkili şampuan ürün markalarını sıralamak yerine ürünlerin neler içermesi ve nasıl bir yapıya sahip olması gerektiğinden bahsedeceğiz.

Saç dökülmesi yıllardır insanların en büyük dertlerinden biri haline gelmiştir. Bu nedenle saç dökülmesini önlemek için yıllardır çeşitli yöntemler denenmekte. Bugün sizlere bu yöntemlerin bazılarından bahsetmeye çalışacağım. Bahsedeceğim yöntemler tamamen bitkisel ve yan etkisi bulunmayan, yıllardır insanların saç dökülmesiyle mücadele etmek için kullandığı yöntemlerdir. Bu yöntemleri şu şekilde sıralayabiliriz:

Saç dökülmesine karşı etkili olan şampuanların içinde olması gereken bitkiler:

1- Zeytinyağı ile saç dökülmesini azaltmak ve saçı güçlendirmek bilimsel olarak da kanıtlanmış bir yöntemdir. Özellikle vitaminsiz saçlar için zeytinyağı içerdiği besleyici değerler ile saçı eski gücüne kavuşturur. Yıpranmayı önleyerek saç dökülmesinin de önüne geçer.

Zeytin Yağının Uygulanışı: Zeytinyağını saçlarınıza sürün ve masaj yaparak saçlarınıza iyice yedirin. 1-2 saat bekledikten sonra bitkisel şampuan ile saçlarınızı iyice yıkayın. Birkaç zeytinyağı seansından sonra saçlarınız gözle görülebilir biçimde güçlenecektir.

2- Kına yakarak saç dökülmesini azaltmak çok eski zamanlardan beri bulunan ve etkisi yine bilimsel olarak kanıtlanan bir yöntemdir. Saçlara kına yakmak uzun yıllardır zaten kadınlar tarafından saç dökülmesini önlemek ve saça ihtiyacı olan mineral ve vitaminleri vermek için kullanılıyor.

3- Avakado yağı ile saç dökülmesini azaltmak yine yıpranmış ve vitaminsiz kalmış saçları eski sağlığına kavuşturmak için kullanılır. Kuru bir deriniz varsa mutlaka avakado yağı yöntemini kullanmalısınız. Çünkü avakado yağı içerdiği vitaminler (A,B,C,D) ile kuru deriyi canlandırır ve saç dökülmesinin önüne geçer.

Avakado Yağının Uygulanışı: Zeytinyağı’nın uygulanışı ile aynıdır. Saçlarınıza masaj yaparak iyice avakado yağını sürün ve daha sonra güzelce yıkayın. Özellikle boyalı saçlar yüzünden saçları yıpranmış kişiler bu yöntemi daha sık denemelidir. Birkaç seanstan sonra gözle görülebilir yenilenmiş saç derisi ve daha güçlü saçlara kavuşmanız mümkün.

4- Saç dökülmesine karşı en iyi şampuanlar yağlandırıcı, besleyici ve kılcal damarları tetikleyici özellikte olmalı. Bu özellikleri taşıyan bitki özleri ve yağları içeren şampuanlar ile daha iyi daha hızlı sonuç alabilirsiniz ve saç dökülmesi sorunundan kurtulabilirsiniz. Nedir bu saç dökülmesini önleyici bitkiler;

Sarımsak yağı
Menekşe yağı
Isırgan otu tohumu yağı
Keçi boynuzu ekstresi ve yağı
Zeytin yağı
Biberiye yağı
Buğday yağı
Defne yağı
Diğer faydalı bitki yağlarını ve faydalarını geniş bir şekilde sitemizin şifalı bitkiler kategorisinden inceleyebilirsiniz.