SAÇ DÖKÜLMESİNİ DURDURAN GIDALAR

Saç dökülmesinin baştaki sebebi genel olarak ,stres ,genetik yatkınlık ve düzensiz yaşam şekli gelir. Siz dünyanın en iyi terapilerini uygulayın, tonla parayı en pahalı ürünlere yatırın eğer içerden beslemezseniz ve bir madde vücudunuzda eksikse yaptığınız şeyler işe yaramaz. Dışardan yapılan tedaviler şampuanlar, losyonlar bakımlar etkilidir ama onları mutlaka içerden de beslemelisiniz.

Diyet Önerileri

Şimdiye kadar tartışılan tüm tedaviler topikal olarak vardı. Ancak, çok önemli saç büyümesi için şart dengeli diyettir. Sadece saçın kalitesini iyileştirmede yardımcı olmaz, aynı zamanda, özellikle keratin, saç büyümesini teşvik eder.

  • Diyet bol miktarda protein ve vitamin-temelli gıdalar içermelidir.
  • Omega3 -6 içeren besinlerden de tüketin
  • Yiyecekler arasında yumurta, tavuk, süzme peynir, tofu, buğday tohumu suyu, yeşil yapraklı sebzeler, havuç, elma, portakal suyu, amla suyu ve mango gibi doğru gıdalar olmalıdır.

Saç dökülmesi gerçekten iç karartıcı  bir durumdur. Ayrıca, bir sürü insanda bir sosyal güvensizliğe  olur kişinin genel kişiliğini etkileyebilir. Yani saçınızın iyi bakın ve bir süre  onu  şımartın. Yemek ve rutin bir yaşam tarzı ne izleyin . Meditasyon deneyin ve stresi azaltmak için düzenli egzersiz yapın.

Tüm bunları yaptığınız da şampuan ve kombine ürünlerinizi doğal ürünlerle değiştirerek, onları da yukarıdaki doğal maddelerle destekleyebilirsiniz.

Saç Dökülmesi ve nedenleri