SAÇ DÖKÜLMESİNİN ÇARESİ BİOTİN

Saç Dökülmesinin Çaresi Biotin

Biotinin diğer adı H vitaminidir. Ama B grubu bir vitamin olarak da söylenebilir, buda şudur biotin B7 vitaminidir. Diğer bir adı da halk arasında, saç ve tırnak vitaminidir. Saç telini güçlendiren ve saç dökülmesinin çaresi olan biotin, çok faydalı bir vitamindir ki saçların beyazlamasını da yavaşlatır. Biotin içeren şampuanlar üretilmiştir ki onlardan biri olan GARLEX bitkisel saç bakım şampuanıdır. İçeriğindeki biotin de dahil saç için gerekli olan bütün vitaminleri ve pro vitamini içeren özelliğiyle de saç dökülmesinin çaresidir biotin. Zayıflayan saçlara birebir çözüm olan bu biotin içeren GARLEX bitkisel saç bakım şampuanı, saçı derinlemesine temizleyerek, saça kişisel bakım da sağlar. Dökülen saçların yerine yeni saçların oluşumunu sağlayarak saç çıkarmada son derece etkilidir. Kadın, erkek birçok kullanıcısı bulunan GARLEX bitkisel saç bakım şampuanının etkisi müşteri memnuniyeti ile onaylanan bir şampuandır. Saç dökülmesini azaltır ve hormonal etkisi yoktur sadece saç kökünü besler. Ayrıca saç kalitesini maksimum derece artırır ve uzun süre deride kalma sürecini sağlar. Saçın uzama hızını yükseltir ve eğer saçta kırılma, çatallaşma ve çatlama varsa bunları düzeltir ve onarır. Saçın güneş ışığı, boya, perma, röfle, fön uygulaması, saçı düzleştirme ve havuz suyu gibi saça fazlasıyla zarar veren etkilere dayanma gücünü maksimum şekilde artırır. Eğer saçta beyazlaşma varsa kısmi olarak geri renklenme sağlar ki bu özellik sadece biotin içeren ürünlerde söz konusudur. Saça parlaklık verir ki bu da GARLEX bitkisel saç bakım şampuanının kullanımı ile elde edilir. Saç için uygun bakımın kullanılması saç sağlığı için göz ardı edilemeyen bir unsurdur. Saç sağlığı için, saçların asit dengesinin korunması gerekir, bu yüzden içinde alkalin olmayan şampuan kullanılmalı ve PH faktörü düşük olmalıdır. Alkalin saça zarar vererek kurutur. GARLEX sarımsak özlü saç bakım şampuanı, BİOTİN ve SAW PALMETTO gibi maddeleri içerdiği için saçların dökülmesini engelleyerek saç dökülmesi için faydalı olurlar. İşte bu yüzden bu maddelerin içinde olduğu saç dökülmeleri için olumlu etki yapan ve saç dökülmesine karşı olan GARLEX sarımsak özlü bitkisel saç bakım şampuanıdır. Saçlı derideki seboreyi düzeltir ve bu sebeple oluşan saç dökülmelerini en aza indirger.
Biotin vitamin olması sebebiyle birçok organ ve metabolizma için fazlasıyla gereklidir. Biotin daha çok yağ metabolizmasında etkisini gösterir. Yani yağ üretimi ve yağ asitlerinin yapılmasında daha fazla ihtiyaç duyulur. Ayrıca hücre gelişimi için mutlaka gereklidir çünkü hücre yapımında etkili bir maddedir, özellikle DNA ve RNA yapımında etkilidir. Üstelik Biotinin amino asitlerin proteine dönüşümünde katkısı vardır. Birçok metabolizma olayında görev alan biotin suda eriyen bir vitamindir ve emilimi kolaydır. Vücudun vazgeçilmez vitaminlerindendir. B grubu vitaminlerinden farkı vücutta uzun süre yetecek kadar depolanabilmesidir. Yüksek dozda alınmasında bir sakınca yoktur çünkü idrarla birlikte atılımı kolaydır.                                                         
Saç dökülmesinin çaresi Biotin
, GARLEX bitkisel saç bakım şampuanının yani, saç için dışarıdan alınan bir vitamin olmasının yanında, içerden de çeşitli gıdalar yoluyla alınmalıdır ki daha fazla fayda sağlayabilsin. Onlar da şöyledir: Özellikle yumurta sarısı, karaciğer, süt, kuzu eti, tam buğday, tavuk, ekmek, istiridye, istakoz, balık, alabalık, patates, ceviz, fındık, soya fasulyesi, karnabahar, peynir, böbrek ve maya içinde bol miktarlarda bulunur ki bu gıdaların tüketimi saç için son derece önemlidir. Biotin ayrıca bağırsaklarda bakteriler tarafından da üretilebilen bir vitamindir. Aldığımız gıdalarda biotinin etkisini görmek için çiğ yumurta akı tüketmemek gerekir, çünkü çiğ yumurta akı biotini etkisiz hale getirerek faydasını engeller. Böylelikle de biotin eksikliğinde; kansızlığın, iştahsızlığın, depresyonun, yorgunluğun da olması ile ayrıca saç dökülmesi daha fazla yaşanır. Saç dökülmesinin çaresi Biotin eksikliği, insanlarda nadir görülmekle birlikte, eksikliğinde görülen sebepler saçı bir hayli etkilediği için eksikliği mutlaka giderilmesi gereklidir. B7 eksikliği düşünülen kişilerde, tablet, kapsül ve pastil olarak biotinin ayrıca türleri de vardır ki, ağızdan alınması ile birlikte vücutta sistematik dolaşıma geçerek her bölgede etkili olur. Bilinen önemli nokta, fazla dozlarda kullanımında bir sakınca yoktur, çünkü vücuttan atılımı kolaydır.
Yeterince beslenemeyen saç doğal olarak dökülebilir ve bunun için gerekli olan vitaminlerden biri de biotindir. Saç gelişiminde mutlaka gereksinim duyulan bir B grubu vitamindir. Saçın anagen süresini bir hayli uzatarak saç dökülmesinin azalmasına ve durmasına etkinlik gösterir. Saça rengini veren melanin salgılayan melanosit hücrelerini uyararak saç beyazlamasını geciktirir ve doğal rengin korunması için yardımcı olur. Saçın sağlıklı olmasını sağlayarak kırılmasını önler. Saç telini kalınlaştırarak daha dolgun ve daha gür görünmesine neden olur.  BİOTİN alan Saç daha hızlı ve çabuk uzar. Saç dökülmesinin çaresi Biotin ihtiyacı bir başka şekilde, yani 2 mg direk alınması ile de bu ihtiyaç vücutta giderilmiş olur. Böylelikle biotin eksikliğinden olan saç dökülmelerine bir nevi de olsa engellenmiş olacaktır.