SAÇ KALINLAŞTIRICI ŞAMPUAN

sac-kalinlastirici-sampuanSaçların kalın telli olması insanların estetik açıdan önem verdiği bir konudur. Kalın telli saçlar daha hoş ve bakımlı gözükür. Fakat saç dışarıdan yapılan çeşitli girişimlerle kalınlığını yitirebilir. Özellikle de ince telli saçları devamlı ısıya maruz bırakmak kalınlaşmasını engeller. Saç tellerinin daha kalın ve diri olması saç kalınlaştırıcı şampuanlar ile desteklenebilir. Garlex şampuan saç kalınlaştırmak için kullanılan doğal içerikli bir şampuandır.

Yapısı ve içerdiği ürünler neticesinde saçların daha bakımlı gözükmesini sağlar. Zaman içerisinde incelen saçlara tam bir bakım sağlayarak kuvvetlenmelerini sağlar. Garlex şampuan saçı zamanla güçlendirdiği gibi saç kopmalarının da önüne geçer.

Saç kalınlaştırıcı şampuanlar

Garlex uygulanışı esnasında saç diplerine masaj yapılmalıdır. Garlex şampuan içerisindeki etken maddelerin saç diplerine etkisinin daha kısa sürede gerçekleşmesi açısından masaj olarak uygulanması şarttır. Kalın telli saçlar her zaman daha sağlıklı gözükür. İnce telli saçlar daha kolay kırılır ve yıpranır. İnce telli saçlarda dökülme ve kopma sorunu daha fazladır.

saclari-kalinlastiran-sampuanlarAynı zamanda estetik görüntü açısından ince telli saçlar daha bakımsız gözükür. Buda insanları psikolojik olarak etkileyebilmektedir. İnce telli saçları sert bir şekilde taramak iyice yıpranmalarına neden olur. Oysaki kalın telli saçlar fırça darbelerine daha dayanıklıdır. Kalın telli saçlara sahip olmak isteniliyorsa saçları hava kirliliği, çeşitli saç boyaları ve kimyasal maddelerden uzak tutmak gerekir. Saç kalınlaştırıcı şampuan olan Garlex kullanılırken saçlar muhakkak ılık su ile yıkanmalıdır.

Saçlarda kalınlaşma sağlayan şampuan yoğun besin içermeli

Sıcak su saç tellerini inceltici etki yapar. Buda saç tellerinin daha fazla dayanıksız olması demektir. Ilık su ile yıkanan ve durulanan saçlar daha canlı ve sağlıklı uzar. Kalın telli saçlar daha hızlı uzar. Bunun nedeni de kopmalara karşı dayanıklı olmasıdır. Saç kalınlaştırıcı şampuan la da desteklenen saç bakımı daha iyi sonuçlar verir. Saç köklerinin nefes almasını engelleyici ürünler saçta çok fazla bekletilmemelidir. Saçların incelmesine neden olan bu ürünler aşırı kimyevi maddeler içerdiğinden dolayı saça çok zararlıdır. Doğal ve kalın telli saçlar elde etmek için doğal şampuan olan Garlex ile bakım yapmak çok faydalı olacaktır.

Saç kalınlaşması yada ince telli saçları kalınlaştırmak hakkında biraz daha derinlemesine bilgi almak için;

SAÇ TELİNİ KALINLAŞTIRMA İNCE TELLİ SAÇLAR İÇİN BAKIM