Saç Kepeklenmesini Önleyen Doğal Yöntemler

Kepeklenme

Saç kepeklenmesi saçın ölü hücresini dökülme durumuna denilmektedir. Bu durumdan şikâyetçi olan birçok insan vardır. Saçlarda oluşan kepeklenme ile birlikte saçta hem kaşıntı yapan, hem de rahatsız eden bir durumdur. Kepeklenme, kış mevsiminde daha çok görülen saç sorunudur. . Bu yazımızda saçın kepeklenesini önlemek için doğal yöntemlerden bahsedeceğiz. Saç kepeklenmesini önleyen doğala yöntemlerden bir tanesidir. Garlex ürünleri saçın dibinde bulunan kepeklerin oluşmasını ve bulunan kepeklerin de yok etmede etkili bir üründür. Bir diğer doğal yöntemlerden bir kaçını sizlerle paylaşacağım. Sirke kendi başına saçlı deriye sürülürse de kepeklenmeyi önler.

Kepeklenmeyi önleyen doğal ve bitkisel yöntemler

1- Yabani pancar suyu sıkılıp bu su ile başa masaj yapılır ve baş yıkanır. Bu yöntemde saçların kepeklenmesini önlemektedir. Tere tohumu bir miktar suyun içinde kaynatılır. Ilıdıktan sonra süzülür ve bu su ile saç diplerine masaj yapılır.

2- Kekik yağı ile saça masaj yapılır. Saç bone ile kapatılır ve bu şekilde 2 saat bekletilir. Bu uygulamadan sonra saçlarınızı yıkayınız.

3- Kaynamış yarım litre suyun içine 5 poşet ısırgan otu çayı atılır ve 5-10 dakika demlendirilir. Ilıyan bu karışım ile saç yıkanır veya saç diplerine masaj uygulayın bu yöntemde saç diplerindeki ölü hücre döküntülerini yani kepekleri alır ve önler.

4- Açık renk saçlar için 2 bardak kaynamış suya, 1 tatlı kaşığı dolusu ince kıyılmış hindiba çiçeği, koyu renk saçlar için, 1 tatlı kaşığı dolusu ince kıyılmış ısırgan otu yaprağı ekleyin ve su soğuyana kadar demlendirin. Sonra bu karışımı süzün.
Kepek şampuanı ile yıkadığınız saçı durulayın ve bu karışım ile saç diplerine masaj yapın.

5- 250 gram elma sirkesini ısıtın ve içine 1 avuç dolusu ısırgan otu yaprağı ekleyin. 15 dakika demlendirin ve sonra süzün. Kepek şampuanı ile yıkadığınız saçı durulayın ve bu karışım ile saç diplerine masaj yapın.

6- 4 yemek kaşığı kekiği, 2 büyük bardak suda 10 dakika kaynatın. Soğuduktan sonra bu karışımı süzün.

Yıkanmış temiz saça bu karışım ile masaj yapın ve yarım saat bekleyin. Bu işlemeden sonra saçınızı durulayın. Bu işlemlerin yanı sıra Garlex ürünleri de hem doğal bitkisel hem de uygulaması kolaydır. Bu ürünleri alarak da kepeklerden kurtulabilirsiniz.

Verdiğimiz yönetmeleri kullanarak kepekten kurtulabilirsiniz. Bu yöntemler hem doğal hem de uygulaması kolaydır. Eğer bu yöntemleri yapamaya vakittiniz yoksa ya da yapamıyorsanız Garlex ürünlerinde saç bakımı için ve kepek önlemek için oldukça etki ve faydalıdır.

Kepekli Saçlar İçin Sarımsak Şampuanı

Kepekli Saçlar İçin Sarımsak Şampuanı