SAÇ KÖKLERİM SAĞ MI?

Saç Köklerim Sağ Mı?

Saç köklerinde minik sarı tüyler var ise yada minik siyah noktacıklar var ise kesinlikle saç kökleriniz ölmemiş ve yeniden saç çıkartmak mümkündür. Eğer birtakım saç sorunları görülmeye başlamışsa ve saçlarda dökülme sonucu seyrelme görülüyorsa bu durum saç köklerinde ve saç derisinde birtakım problemlerin var olduğunun göstergesidir.
Kellik sorunu, saç dökülmesi sorununun fazla ilerlemiş boyutudur denilebilir. Çoğunlukla erkeklerin yaşadığı düşünülen bu sorun aslında çok fazla bilinmese ve göze çarpmasa da kadınlarda da görülmektedir. Yapılan araştırmalara göre kadınların yüzde 40 ı, erkelerin ise yüzde 50 si ( yaklaşık olarak ) kellik sorunu ile karşılaşmaktadır. Bu da tahmin edildiği gibi hiç de azımsanacak bir sayı değildir.
Kellik, çoğunlukla ilerleyen yaşlarda ortaya çıkan bir sorun olmaktadır. Nadiren de olsa erken yaşlarda da yaşanabilmektedir ancak ortalama yaşlar en erken 25 yaş ve üzeridir. Özellikle 40 – 50 yaşlarında her on erkekten 4 ünün belirgin olarak saç kaybı ve kellik sorunuyla karşılaştığı belirtilmiştir.
Kellik sorunu, kadınlarda ve erkeklerde farklı oranlarda görüldüğü gibi farklı şekillerde de ortaya çıkmaktadır. Erkeklerde alın çevresinde ve özellikle başın üst tarafında, kadınlarda ise özellikle başın üst bölgesinde meydana geldiği gözlemlenmiştir. Her ne şekilde ve oranda görülürse görülsün bu durum, her iki taraf için de son derece can sıkıcı bir durumdur. Kellik, fiziksel olarak herhangi bir ağrı ya da sıkıntıya neden olmasa da ruhsal açıdan insanlarda oldukça olumsuz etkilere yol açan bir sağlık sorunudur.
Çeşitli nedenlerden dolayı ortaya çıkabilen kellik sorununun en temel nedenlerinden biri, özellikle yine erkeklerde daha sıklıkla olmak üzere, genetik kalıtım nedeniyle gerçekleşen kellik sorunudur. Genetik kökenli olarak meydana gelen bu sorunun çözümünün olmadığı uzun yıllar boyunca kabul edilmiştir. Ancak son dönemlerde bu konuda devam ettirilen araştırmalar, bu durumun çok da umutsuz olmadığını ortaya koymuştur.
Genetik kaynaklı gerçekleşen kellik sorununda, saç köklerinin canlı olup olmaması oldukça büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle, saçlarda meydana gelen seyrelmeyi kader olarak kabul edip bununla yaşamayı kanıksamadan önce sorulması gereken temel soru ; “Saç köklerim sağ mı ?” sorusudur. Bu sorunun cevabı olumlu olduğunda, var olan köklerin güçlendirilmesi sonucu saçların yeniden çıkmasının sağlanabilmesi imkânsız değildir.
Çoğu zaman ilerleyen yaşlarla ve birtakım farklı nedenlerle birlikte dökülen saçların sadece saç teli kaybından ibaret olduğu, dökülen saçların yerine yenilerinin çıkartılabilmesinin mümkün olduğu, son dönemde yapılan araştırmalar sonucunda gözlemlenmiş bir durumdur. Bu aşamada önemli olan “Saç köklerim sağ mı ?”sorusunun olumlu olarak cevaplanmasıdır. Bu soru olumlu olarak cevaplandığında kaybedilen saçların da yeniden çıkması için umut var demektir. Bu konuda son dönemlerde yapılan araştırmalar, araştırma için gelen kişilerin yaklaşık yüzde 40 ında, yapılan analizler sonucu elde edilen neticelerde saç ekimi veya saç kökü nakli yapılmasına gerek kalmadan zayıflayan ama henüz canlı olan saç köklerinin yeniden güçlendirilebildiği gözlemlenmiştir.
Saç köklerim sağ mı ?” sorusuna olumlu yanıt alınabilmesi amacıyla birtakım tahlillerin ve analizlerin yapılması gerekmektedir. Bundan sonra saç derisinin sağlığını tekrar kazanabilmesi için uygulanması gereken birtakım bakım kürlerinin desteği de oldukça önemlidir. Uzmanlar, doğru ve etkili saç bakım ürünlerinin düzenli kullanımı sonucunda saç köklerinin canlanmasının daha da hızlanacağı ve
Saçların daha etkili ve hızlı bir biçimde eski sağlığına kavuşabileceğini ifade etmektedir. Bu noktada birtakım temel saç bakım ürünlerinin değeri ve önemi göze çarpmaktadır.
Günümüzde beslenme başta olmak üzere temizlik ve kozmetik ürünlerinde ve daha pek çok alanda doğal olan kaynaklara yönelim görülmektedir. Bunun başlıca nedeni, günümüzde başta yiyecek ve içecekler olmak üzere pek çok üretim alanında yapay ve çoğunlukla insan sağlığına zararlı olan maddeler kullanılmaktadır ve bu durum sonucunda pek çok hastalık da gün geçtikçe daha fazla yaygınlık göstermektedir. Bu nedenden dolayı, doğal olanın sağlık üzerindeki olumlu etkisi, günümüzde daha da önemli hale gelmiştir.
Saç sağlığı konusunda da aynı durum söz konusudur. Uzmanlar, halen canlı olan ama yeni saçların çıkabilmesi için yeterli güçte bulunmayan saç köklerinin güçlendirilmesi için uygulanacak bitkisel ve doğal ürünlerin saç kökünün canlanmasında ve güçlendirilmesinde hızlandırıcı etkisi olduğunu ifade etmektedir.
Saç köklerim sağ mı? “ sorusuna , “evet “ cevabı verildiğinde, uygulanacak iyileştirici tedavilerin yanında kullanılabilecek Garlex saç bakım losyonu ve sarımsak özlü şampuan, saçların daha hızlı çıkmasını ve sağlıklı bir biçimde uzamasını sağlamada oldukça etkili bir yardımcı olacaktır.
Garlex saç bakım seti, saçın temel sağlığını koruması ve gerektiği biçimde beslenip güçlenmesi için gereken tüm besin maddelerini içermektedir. Bunun için yıllardır saç sağlığının geliştirilmesi amacıyla yapılan araştırma sonuçları dikkate alınmış, bu araştırmalar sonucunda elde edilen sonuçlardan yararlanılarak ürünlerin içerikleri bir araya getirilmiştir. Üstelik artık bilimsel olarak da etkisi kanıtlanmış ve kabul edilmiş olan pek çok bitki özü kullanılmıştır. Saçın sağlıklı ve hızlı bir biçimde uzaması, henüz canlılığını yitirmemiş saç köklerinin yeniden güçlendirilmesi ve bu sayede kaybedilen saçların geri kazanılması amacıyla güvenle kullanılabilir.