SAÇI AĞIRLAŞTIRMADAN EVDE SAÇ BAKIMI NASIL YAPILMALIDIR ?

Saçları Uzatmak

SAÇI AĞIRLAŞTIRMADAN EVDE SAÇ BAKIMI NASIL YAPILMALIDIR ?

Saçlar kadınlar için en önemli fiziki özelliklerdendir. Geçmiş zamanlardan beri kadın için pek çok özelliği simgeleyen saç, her zaman kadın için en ön planda olan fiziki özelliklerdendir. Bu yüzden de doğru saç bakımı kadınların en çok merak ettiği konulardan biridir. Ancak doğru saç bakımı yapabilmek sanıldığı kadar kolay değildir. Çünkü yaptığınız bakımların saçı ağırlaştırmaması ya da yormaması oldukça önemlidir. Bu yüzden saçı ağırlaştırmadan doğru saç bakımı yapabilmek için biraz bilgi edinmek oldukça yararlı olacaktır. Aynı zamanda öğreneceğiniz birkaç tüyo ile doğru saç bakımı yapmak hem kolaylaşacak hem de eğlenceli bir hale gelecektir. Özellikle saçınızı bitkisel yağlar ile besleyebilir ve canlandırabilirsiniz. Kozmetik üründen çok doğal ürünler ya da doğal içerikli ürünler ile saç çok daha fazla beslenir. Aynı zamanda kozmetik ürünler gibi bitkisel ürünler saçı ve saç derisini ağırlaştırıp yormaz.

SAÇI AĞIRLAŞTIRMADAN BİTKİSEL YÖNTEMLERLE NASIL SAÇ BAKIMI YAPILABİLİR ?

Bitkisel yöntemler ile saç bakımı yapmak hem ucuz hem de en doğru yöntemdir. Çünkü insan vücudu doğal olanı çok daha çabuk kabul eder. Dolayısıyla da saç bakımında da doğal olanı kullanmak saç için çok daha etkileyici ve çabuk sonuç gösterecektir. Özellikle zeytin yağı, baden yağı, argan yağı, çamterebentin yağı gibi doğal yağlar saçı kökten uca besleyecektir. Aynı zamanda bu tarz doğal yağlar sadece saçları değil saç derisini de besleyip tedavi eder. Haftalık seanslarla saçınıza bu şekilde doğal yağları ya da doğal yağ karışımlarını sürüp birkaç saat bekletebilirsiniz. Hatta başınıza saracağınız sıcak bir havlu kullanacağınız doğal yağların etkisini arttıracaktır. Bu şekilde doğal ve bitkisel yağların kullanımı saçtaki kırıkları, yıpranmaları, boyanın verdiği zararları, incelen saç tellerini düzenli kullanımda onarır ve saçı parlatıp uzamasına yardımcı olur. Bu şekilde doğal ve bitki özlü yağları saç tedavisinde kullanmak aynı zamanda saçı ağırlaştırmaz.

SAÇA DOĞAL BAKIM YAPILDIKTAN SONRA HANGİ ŞAMPUANLAR KULLANILMALIDIR ?

Saça doğal yağ bakımları yapıldıktan sonra kesinlikle doğal ve bitki özlerini içeren şampuanlar kullanılmalıdır. Çünkü kozmetik ürünler saçları ve saç derisini olması gerekenden fazla temizleyip kozmetik bir tabaka bırakır. Bu da yapılan doğal saç bakımını etkisiz hale getiri. Ancak size önerebileceğimiz Garlex markası şampuanları tamamıyla doğal içeriğe sahiptir ve doğal saç bakımlarından sonra kesinlikle kullanılabilecek en iyi ürünlere sahiptir.