SAÇI HIZLI UZATMAK VE BAKIM

Saçların sağlıklı ve hızlı uzaması için toplumda yaygınlaşmış belli başlı yöntemler be teknikler vardır. Fakat ne yazık ki bu yöntemlerin bazıları doğruluk payı içerirken bazıları ise kulaktan dolma ve hurafelere dayanmaktadır. Saçı hızlı uzatmak için kullanılan ürünlerin içeriğindeki maddelerin bilinmesi ve bilinçli kullanılması gerekmektedir.

Saçların dengeli ve sağlıklı uzayabilmesi için saçların rutin bakımının ihmal edilmemesi gerekir. Özellikle bazı alınması gereken önlemler saçların uzama evresindeki süreci hızlandırabilir. Örneğin; saçların rutin olarak belirli aralıklarda fazla yağlardan arındırılması, dengeli beslenmek, kimyasal içerikli kozmetik ürünlerinin sıklıkla kullanılmaması v.b gibi etkenlere önlem alındığında saçların uzama sürecine olumlu etki eder. Saçları sağlıklı ve hızlı uzatmak için önem taşıyan hemen hemen en önemlisi dengeli beslenmektir. Saçlarında bizler gibi vitaminlere ve proteinlere ihtiyacı vardır. Eğer saçların ihtiyacı olduğu vitaminleri ve proteinleri içeren besinler alırsanız saçlarınız sağlıklı ve hızla uzamaya başlayabilir.

Günümüzde saçı hızlı uzatmak için çeşitli zengin içerikli bitkiler ve bitkisel yağlardan oluşan saç bakım kürleri ve saç bakım ürünleri kullanılmakta. Fakat önemli olan nokta bu ürünlerin içeriğindeki maddelerin hangi soruna iyi geldiği ve nasıl uygulanacağı konusunda bilgi sahibi olunması şarttır. Garlex kullanıcıları için bu zengin içerikli bitkiler ve klinik ortamlarda kanıtlanmış bileşenleri tek bir şişenin içinde barındırmış durumda. Garlex sarımsak şampuanı sayesinde saçlar sağlıklı ve hızla uzamaya artık başlayabilir. Garlex sarımsak şampuanı içeriğindeki sarımsak sayesinde saç dökülmelerini engelleyerek yeniden saç oluşum sürecini hızlandırır. İçeriğindeki sarımsağa ilave olarak Isırgan Otu, Papatya, Avakado, Buğday, Menekşe, Çinko ve Provitamin B5, Elestab, Trichogen gibi klinik çalışmalı etken maddeler de ilave edilerek saçların hızla uzamasında ve canlı, parlak görüntüsüne kavuşmasında büyük yardımcı olacaktır. Garlex sarımsak şampuanı saçlardaki yağ ve nem oranını dengede tutarak saçlarda kepek, saç tellerinin incelmesi ve mat görüntü oluşumuna engel olacaktır. Avokado ve buğday sayesinde saçların ihtiyacı olan A vitamini, B ve E vitaminini desteklerken, papatya, defne, menekşe gibi bitkiler saç derisini derinlemesine temizleyerek gözeneklerin rahat bir nefes almasını sağlayacak. Garlex sarımsak şampuanı saçlardaki ölmemiş hücrelerde bulunan küçük tüylerin zamanla yeniden güçlenip saç haline gelmesinde büyük yardımcı olacaktır.