CANSIZ SAÇLAR İÇİN ŞAMPUAN

Gün içindeki koşuşturma, stres,çevre kirliliği,yetersiz beslenme,güneş,klorlu havuz suları,deniz,ısı ,kimyasallar saçlarınızı mahveder.Saçlarımız ve cildimiz matlaşmaya kırılmaya uzamamaya başlar.

Yetersiz ve düzensiz beslenmenin önüne geçin, bol bol meyve tüketerek saçlarınız için gerekli olan vitaminleri saçlarınıza geri kazandırın. Bunların yanında dışardan vitamin desteği alabilirsiniz, tek başına biyotinde saç uzaması canlılığı ışıltısı konusunda yardımcı olur. Saça canlılığını geri verir.

Saçlarım çok cansız ne yapabilirim?saclarim-cok-cansiz-ne-yapabilirim

Her şeyi denemenize rağmen genede saçınız uzamıyor kırılıyor, matlaşıyorsa doktorunuza başvurarak, hormon ve temel vitamin testlerine girmelisiniz.

Aynı zamanda saçınızı ısıdan ,kimyasal işlemlerden uzak tutunuz.

Saçınızı klorsuz yada az klorlu yumuşak sularla yıkayın. Klor saçınızı yıpratır kırılmasını ve renginin solmasını kolaylaştırır.

Cansız saçlardan kurtulmak için şampuan seçimi saç için çok önemlidir ne kadar maske kullanırsanız ne kadar düzenli bakım yaparsanız yapın, şampuanınız saçınızı yıpratıyorsa saçınız sağlıksızlaşır.  İçerisinde çok sayıda kimyasal içeren şampuanları kullanmaktan kaçının. Bunların yerine doğal özlülere yönelin.