SAÇLARIM DÖKÜLÜYOR!
SAÇIM ÇOK DÖKÜLÜYOR NE YAPMALIYIM?

Saçlarım Dökülüyor

Saç dökülmesi gelişen dünyada git gide büyüyen bir sorun haline gelmektedir. Saçlar neden dökülür ? Gerek gelişen teknoloji, gerekse stresi iş hayanın hızlı temposu ve bu tempoda beslenememe, hava kirliliği ve daha bunun gibi sebepler saç dökülmesini tetikleyen faktörler.

Saçlarım dökülüyor ne yapmalıyım ?
1-)  Saçın dökülmemesi için öncelikle bakıma ve beslenmeye ihtiyacı vardır. Onunda diğer organlarımız gibi besin ihtiyacı vardır ve bu ihtiyaçlar vücut tarafından karşılanamadığında kaçınılmaz olarak da saçlar dökülmeye başlar. İlk etaplarda sadece dökülür ki bu iyi bir gelişmedir, dökülen saç tedavi edilebilir yani besleyerek ve bakımını yaparak eski haline getirmek mümkündür. Fakat bu sürecin devam eden kısmında saçlar daha fazla dökülmeye ve beslenemezler ise artık hiç çıkmamaya başlarlar, ki bu da saç köklerini ölmesi yani kellik başlangıcıdır. Bu seviyede artık sadece tıbbi müdahaleler ile yeni saç çıkabilir (saç ekimi vs) bu seviyede bir saçınız varsa maalesef sizin için geç kalınmış demektir ama saçlarınızın dökülmesi seviyeniz müdahaleyi mümkün kılacak seviyede ise hala zamanınız var demektir.

Saçım Çok Dökülüyor

Saçım Dökülüyor Ne Yapabilirim?

2-) Öncelikle az öncede belirttiğimiz gibi saç dökülmeniz henüz köklerin ölmesi derecesinde değil ise yani saç kökleriniz ölmemiş ise hiçbir şeyde geç kalmış değilsiniz, fakat elinizi de çabuk tutmanız gerekir. Dönüşü olmayan bir yola girilmek istenmiyorsa yol yakın iken saç dökülmesini önlemek için yapılması gerekenleri yapmalıyız. Öncelikler beslenmeniz ile başlayalım doğru ve yeterli beslene biliyor musunuz? Vücudun ihtiyaç duyduğu protein, vitamin, mineral, amino asit vs bunları yeterli şekilde alabiliyor musunuz? Bunu kendi kendinize belirleyin ve cevabınız hayır ise sizin için gerekli olan doğal bir şampuanla beraber kesinlikle bir gıda takviyesi bu gıda takviyesi hem sizin sağlığınız hem de saçların sağlığı için büyük önem arz eden bir şey. Bunun için de size önerimiz SPİRULİNA tatlı su yosunu kendisi muazzam bir doğal protein kaynağıdır. Biliyorsunuz ki vücut gelişmek büyümek için proteine ihtiyaç duyar ve vitaminlere bunarın hepsi SPİRULİNA da mevcut bulunmakta. Bu destek ile saç dökülmesinin beslenmekten kaynaklanan kısmını çözmüş bulunuyorsunuz. Şimdi de gelelim dış faktörlere; bunun çözümü de saçı beslemek yani ihtiyaç duyduğu vitamin mineral vb ihtiyaçlarını dışarıdan karşılamasını sağlamak bu da zengin içerikli bir şampuan ile mümkün

Saçlarım Dökülüyor Ne Yapabilirim

Saçlarım Çok Dökülüyor

3-) GARLEX şampuan tamda ihtiyaçlarınızı karşılamak için içeriğindeki saç dökülmesini önlemek ve saçı beslemek için geliştirilen bir saç şampuanı. GARLEX kullandığınız da avantajınız hem saçlarınızı yıkayarak ona gerekli olan bakımı yapmış oluyorsunuz. Hem de içeriği böylesine zengin bir şampuan kullanarak saç dökülmesini de büyük oranda önlemiş oluyorsunuz. Tabiri caiz ise bir taş ile iki kuş vurmuş oluyorsunuz.

GARLEX’Sİ kullanırken dikkat etmeniz gereken konu yıkarken masaj ile birlikte saç da kalma süresini artırmak. Bu da şampuanın içeriğindeki zengin bitki özlerinin saç derisince emilimini sağlamak açısında son derece önemlidir. Losyonu da ihtiyacınıza göre saçlarınız yağlı ise gün boyunca norma saç tipleri için ise yıkamadan önce şeklinde kullanılırsa büyük oranda fayda sağlanacaktır. Tüm bunlar sağlandıktan sonra sonuç 3 ay içerisinde belli olacaktır. 3 ay dememizde ki sebep ise vücudun kendini yenileme süresinin 3 ay olmasından mütevellittir. Bu süreçte saçların daha fazla dökülmesi kaşıntı kepek artması gibi belirtiler zuhur edebilir. Korkmaya gerek yoktur. Aksine bu belirtiler var ise saç dökülmesin de büyük derecede sonuç kaydedeceksiniz demektir.

saclarim-asiri-dokuluyor-ne-onerirsinizSaçım Dökülüyor Ne Yapabilirim?

4-) Saçlar dökülüyorsa öncelikle doğru bakım uygulamak gerekir.
Erkeklerin saçları neden dökülür? Erkeklerde saçların üst kısmı biraz daha farklı bir yapıya sahip olması nedeniyle dökülme biraz daha fazla gerçekleşir.

Hangi bitkiler iyi gelir? Saçlarım dökülüyor bitkisel çözüm arıyorum diyorsanız, %100 bitkisel yağları kullanabilirsiniz. Bitkisel yağlar saçların temel ihtiyaç duyduğu besinleri içermekte ve beslemektedir. Fakat yağlarla bakım biraz zahmetli olmaktadır. Yağları saç derisine sürülür ve 2 saat bekletilir. Sonra yıkanır. Bitki yağlarını saç kökleri emerek ihtiyacı olan besinleri alır. Bunun yerine bitkisel yağlar içeren şampuanlar daha pratik kullanıma sahiptir.