Saçların Kırılmasını Önleyen 5 Doğal Yöntem

Saçları Uzatmak

Saçların Kırılmasını Önleyen 5 Doğal Yöntem

Kırılan saçları geri getirmenin hiçbir çözümü yoktur fakat saçların kırılmaması için doğru bakımı uygulamamız saçların kırılmasını önleyecektir. Saçların kırılmasını önleyen 5 doğal yöntem nedir bu yazıda sizlere bu sorunun cevabını vermeye çalışacağız.

Saçların kırılmasına neden olan sebepleri bilirsek eğer saçlarınızın kırılmasını önleyebiliriz.

Saçlar uçlarının kırılma sebepleri başlıca şunlardır.

  • Saçların sık sık boyanması
  • Kimyasal içerikli saç bakım ürünleri
  • Düzleştirici, saç maşası ve kurutma makinesi gibi sıcak cihazların saçımızla çok fazla temas etmesi saç kırılmasının artmasına neden olur.
  • Saçların mineral ve vitamin bakımından yetersiz kalması da saçların kırılmasına neden olur.

Saçların kırılmasını önleyen 5 doğal yöntem aşağıda okuyacağınız şekildedir.

  1. Saçların kırılmasını engellemek için saç diplerinizi çok sıkacak şekilde tokalar kullanmaya son vermelisiniz. Tokaların yanı sıra saçların kesimi de saçların kırılmasını engelleyecektir. Mesela saçların kat kat saçların kırılma oranını arttıracaktır. Fakat saçların küt kesilmesi saçlardaki kırıklığı azaltacaktır. Buna sebep de saçlar derin kesildikçe kırıklık artacaktır. Bu yüzden saçlarınızı kestirirken modeline dikkat etmelisiniz.
  2. Her gün şampuan kullanarak saçlarınızı yıkamanız saçınızdaki kırıklığı arttıracaktır. Buna önlem olarak da saçlarınızı nemli tutmanız saçınızdaki kırıklıkları minimum seviyeye indirecektir. Saçlarınızı nemli tutmak için de saç nemlendirici kremler ya da maskeler kullanabilirsiniz.
  3. Saçları yıpratan ve saçların kırılmasına sebep olan boya, fön, maşa, saç düzleştiricisi, jöle, vaks, köpük gibi ısıveren ve ağır kimyasallar içeren bu ürünlerin kullanımının azaltılması saçların kırılmasını engelleyecektir.
  4. Saçınız doğuştan kuru ve kırılmaya meyilli bir yapısı varsa saçınızı badem yağı, Hindistan cevizi veyahut zeytinyağı gibi doğal yağlarla saçlarınıza bakım uygulayarak saçlarınızdaki kırıklardan kurtularak daha güzel ve canlı saçlara sahip olabilirsiniz.
  5. Saçların kırılmasını önleyen 5 doğal yöntem konu başlığının sonuncusu ve en önemlisi olup saçlarınızın kırılmasına sebep olan farkında olmadan kullandığımız şampuanlar saç bakım kremleri ve sabunlardır. Saç tipimize uygun olup olmadığını bilmediğimiz şampuanları saçlarımızda kullandığımız zaman saçlarımız kuruyacak ve kırılacaktır. Saç derimize ve saç tipine uygun şampuanları kullandığımızda saç kırılmasının önüne geçmiş oluruz. Saçlarımızın yumuşak, doğal ve parlak bir görünümde olmasını istiyorsak 2 ayda bir kuaföre gidip saçlarınızı nemlendiren bakım uygulaması ve masaj yaptırırsanız saçlarınızdaki kırıklar en aza inecek zamanla yok olacaktır.

Saçların kırılmasını önleyen 5 doğal yöntem konusunu merak ediyorsanız bu yazıyı okuyarak saçlarınızdaki kırılmanın önüne doğal bir şekilde geçebilirsiniz.