Saçların Uzamasında Etkili Olan Yağlar

Saçları Uzatmak

Saçların Uzamasında Etkili Olan Yağlar

Saçlarınızın hızlı ve kolay bir şekilde uzamasını mı istiyorsunuz? O zaman bunun için geç kalmadınız. Saçların uzamasında etkili olan yağlar yazısını okuyarak kısa sürede uzun ve canlı saçlara sahip olabilirsiniz.

O halde gelin saçların uzamasında etkili olan yağlar konulu yazıya birlikte göz atalım.

1.Zeytinyağı

Zeytinyağı  içindeki E vitamini sayesinde saç ve saç derisi sağlığı için oldukça önemli. Sağlıklı saç derisi ve saç kökleri de elbette saçların daha hızlı uzamasının anahtarı gibi nitelendirilmektedir.

Dolayısıyla eğer saçlarınızın daha ışıl ışıl, daha sağlıklı ve daha güçlü olmasını istiyorsanız, en önemlisi de saçlarınız çok daha hızlı uzasın istiyorsanız zeytinağının faydalarından destek almanız mühim.

2.Badem Yağı

 Saçları uzatmak deyince ilk akla gelen yağlardan biri olan badem yağı A, B, K vitaminleri başta olmak üzere içerisinde çokça vitamin, kalsiyum ve potasyum gibi mineralleri de bulundurmaktadır. Kıl köklerini güçlendirip uzatması gibi etkileri olduğu için badem yağını özellikle zeytinyağıyla karışım haline getirirseniz saçlarınız kısa sürede uzayacaktır. Bu sayede saçlarınızın uzamakla kalmayacak parlak ve canlı gözükecektir.

3.Susam Yağı

Susam yağı da aynı zeytinyağı gibi çokça E vitaminini içerisinde bulundurmaktadır. Susam yağı saçların hızlı uzamasına destek olan yağlardan biridir. Bunun yanında saç dersinde oluşan mantar konak vb. gibi hastalıklardan kısa sürede kurtulmanıza yardımcı olur. Eğer saçlarınızla ilgili tek sorun geç uzaması değil de az ve cansız oluşuysa susam yağını kullanmanızın tam zamanı demektir.

4.Lavanta Yağı

Lavanta yağı biraz önce bahsettiğimiz susam yağıyla hemen hemen aynı özellik göstererek saçlara etkileri aynıdır. Anti bakteriyel özellikler göstererek saç derisinde oluşan sorunların önüne geçiyor. Bu sayede saç köklerinin güçlenmesini sağlıyor. Eğer siz de saçlarınızı uzatmak için yağ arıyorsanız tercihleriniz arasında saçlarınıza en iyi gelecek olan yağlardan biri haline gelmiş lavanta yağını tercih edebilirsiniz.

5.Argan Yağı

Son zamanların saçlar için kullanılan popüler yağlardan biri olan Argan yağı saçların hızlı ve sağlıklı bir şekilde uzamasında etkilidir. Saç derisini nemlendirerek zayıf ve kolay kırılabilen saçların önüne geçiyor. Argan yağı sıvı altın yağı olarak nitelendirilirken fiyatları da el yakıyor. Fiyatların el yakması yermiyormuş gibi kalitesi ve güvenirliği de sorgulanmalıdır. Çünkü her yerde gerçek Argan yağı bulamayabilirsiniz. Gerçekliğini ve güvenilirliğini sorguladıktan sonra saçların uzamasında etkili olan yağlar arasında Argan yağını tercih edebilirsiniz.