Sardunya Uçucu Yağı Sağlık İçin Faydaları

sardunya uçucu yağı

Sardunya Esansiyel Yağının yararları : büzücü, hemostatik,  diüretik, deodorant, kanamayı durdurucu, tonik olarak da kullanılabilir. Yaygın dolaşımını artırmak , menopoz etkilerini hafifletmek, cilt sağlığını geliştirmek, hormonları dengelemek stres ve depresyonu rahatlatmak, inflamasyonu ve tahrişi azaltmak sağlık, böbrek sağlığını artırmak ve kan basıncını azaltmak   dahil olmak üzere birçok sağlığa yararları için aromaterapik bir unsur olarak kullanılır

Sardunya Uçucu Yağıbilimsel adını taşıyan, gövdeden ve Sardunya bitkisinin yapraklarından buhar damıtma yoluyla elde edilir. Bilimsel adı PelargonyaOdorantissimumdur. Bu yağın ana bileşenleri, Alpha Pinene, mirsen, limonen, menton, linalool, geranil asetat, sitronelol, geraniolve Geranilbutiratdir.

Sardunya Uçucu Yağının sağlık açısından sunabileceği çok şey vardır

Sardunya Esansiyel Yağı Sağlığa Faydaları

Kanamayı durdurucu: Vücudun çeşitli yerlerin de ana fonksiyonu büzücü kasılmaları teşvik etmektir. Buna göre, Sardunya yağı  kaslar, bağırsaklar, deri, doku ve kan damarlarını büzücü etki yapar . Ayrıca, bu size daha iyi bir tonda görünüm verir buna ek olarak karın kaslarının kasılmasını sağlar. Sardunya uçucu yağıcilt sarkmasının yanı sıra, diş etlerini sıkarak zamansız gevşeme ve diş kaybını, kaslar ve cilt hasarını önleyebilir. Son olarak, bu şekilde, yüz derisinin sıkmaya bağlı erken yaşlanmanın bazı etkilerini geciktirmek ve kırışıklıkların varlığı azaltmak için kullanılabilir.

Antibakteriyel ve Antimikrobiyal: sardunya esansiyel yağı güçlü özellikleri  ile yaralar da gelişen bakterilerin ya da mikropların üremesini  önler ve gelişen enfeksiyonlara karşı güvende tutar . Bağışıklık sisteminde, vücudun savunma hücrelerinin bu artışı iç sorunlar ve tehlikeler üzerinde odaklanmasını sağlar.

Yaraya:  Sardunya yağında, kesikler ve cerrahi kesiler iyileşme sürecini hızlandırır.  Belki, o da bir yarayı korumak amacıyla bir hemostatik, kanamayı durdurucu, antibakteriyel, antimikrobiyal ve sitofilaktik madde olarak diğer nitelikleriyle çalışır.

Herkes kendi cilt izlerini ve çatlakları, ameliyatlar, çıban, sivilce veya su çiçeğigibi ciltte iz bırakıcı şeylerden kurtulmak ister. Ne yazık ki, birçok kişi istenilen sonucu alamadanbir servet harcar ve piyasada mevcut tüm kozmetik çözümlerinidenemeye  kadar gider. Zaman israfı yanında para da israfı da olur.  Sardunya yağı ise bu konuda çok başarılıdır. Bu yağ, güçlü bir iz silicidir, bu yüzden  izleri ve cilt üzerindeki diğer noktaları solmaya ve yok olmaya teşvik eder . Bu aynı zamanda cilt yüzeyinin altında, kan dolaşımını ve melanin muntazam bir dağılımını desteklemek için yardımcı olur.

Hemostatik:  Sardunya uçucu yağı ile iki şekilde de kanamayı durdurabilirsiniz. İlk olarak, bir büzücü olarak (daha spesifik olarak, kanamayı durdurucu),  kan damarlarının daralmasına neden olmaktadır ve yukarıda ele alındığı gibi, kan akışını durdurmak için  deyardımcı olur. İkinci olarak da, bir hemostatik madde , açık yaranın pıhtılaşmasını sağlayarak kanamayı hem durdurup hemde damar içine enfeksiyon oluşturabilecek zararlıların girişine engel olur.

Mutlaka kullanmadan önce doktorunuza başvurunuz.