SARIMSAK ÖZLÜ ŞAMPUAN

Bitkilerle Saç Bakımı

SARIMSAK ÖZLÜ ŞAMPUAN:

Sarımsak Özlü Şampuan

En etkili sarımsak özlü şampuan hangisidir? Ürün etkinliği nasıl anlaşılır ve maksimum fayda için nelere dikkat edilmeli?

Sarımsak özlü şampuan faydaları nelerdir nasıl kullanılır?
Maksimum fayda için özellikle dikkat etmemiz gereken saçta bir süre ürünün bekletilmesidir. Nedeni ise kısaca şu şekilde açıklanabilir. Ürün içeriğinde bol miktarda saç kökünü besleyecek vitamin mineral protein olması ve saç köklerinin bu besinleri emmesi için saçla temas süresi mutlak önem kazanmaktadır.

Sarımsak özlü şampuan nasıl kullanılır?
Birinci köpürtmede saçlarda bulunan kirlerden kurtulmak için hemen yıka durula yapılır. İkinci köpürtmede saç kökleri şampuan besinleri emmesi ve daha falza fayda sağlaması için saçlarda 2-3 dakika kadar bekletilirken aynı zamanda parmakların yumuşak uçlarıyla önden arkaya doğru (dairesel yapmayınız saç kökü kırılabilir) hafif hafif masaj yapınız. Bu hareketle kılcal damarlarda kan dolaşımı artırılır ve ürünün etkinliğini artırır.

Klinik olarak test edilmiş, saç dökülmesine ve yeni saç oluşumuna faydaları kanıtlanmış etken maddelerle birlikte, saç kökü ve saç sağlığı için oldukça faydalı bitkileride içeren garlexin formülü etkili bir şekilde sonuç vermektedir. Saç dökülmesi, hızlı uzatma, kepeklenme, tüylerin tekrar saç haline gelmesi, gürleşme, kırılmalar, zayıflık gibi bir çok konuda da etkili sonuçlar vermektedir.

SARIMSAK ÖZLÜ ŞAMPUANLAR

Bir çok firmanın çok çeşitli markalar da sarımsak özlü şampuanları bulunmaktadır. Fakat bu ürünler arasına saç için en faydalı olanı nasıl bileceğiz? Maddeler halinde sıralayalım.

Bir sarımsak özlü şampuanın saç dökülmesine iyi gelebilmesi için;

kaliteli-sarimsakozlusampuanKaliteli sarımsak özlü şampuan nasıl anlaşılır?

  1. Saç dökülmesine etkili olacaksa sadece sarımsak bitkisi içerenler etkili olmayacaktır. Çünkü saç dökülmesine etkili olacak ürünlerin içeriğinde kılcal damarları tetikleyen bitkiler olduğu gibi protein, mineral ve vitamin açısından zengin besin içeren bitkilerle güçlendirilmelir.
  2. Her bitki her insanda aynı etkiyi vermediği için saç dökülmesi sorunu olanlar için, bitkisel içeriği zengin olmalı ki, yukarıdaki tezin güçlenmesi şeklinde sonuçlanıyor.
  3. Kullanılan bitkilerin doğru oranlarda kullanılması gerekmektedir. Yağlandırıcı ve besleyici oranlar ne fazla ne eksik olmalı. Zira fazla yağlanmada saç dökülmesi yapar. Eksik olmaı besleneme dozajını bozar.
  4. Ayrıca sarımsak özlü şampuan aşırı ucuz ise, içindeki etken madde miktarı az olma olasılığı yüksektir. Kaliteli ve besleyici etken madde fiyatları yüksektir. Örneğin; yüksek besin içeren kaliteli bitkisel yağlar kg fiyatı 100-150 Tl civarındayken, aynı yağları 30-40 TL/KG olarak piasada bulmak mümkün.
  5. Gerçek kullanıcı yorumları ve alınan sonuçlar da ayrıca etkinliği gösteren bir başka yoldur.

Saç dökülmesine karşı sarımsak özlü şampuan garlex tanıtım videosu: